به گزارش برنا از اراک ، سید «علی آقازاده» در نشست ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در اراک برگزار شد، افزود: گام های مطلوبی در یک سال اخیره با وجود مشکلات و تحریم های ظالمانه دشمنان در زمینه رونق اقتصادی و تولیدی در این استان برداشته شده است.

وی بیان کرد: دشمنان ایران اسلامی از 6 ماه قبل تبلیغات زیادی در خصوص شدت تحریم ها علیه کشور داشتند ولی نه تنها رسوا شدند و به جایی نرسیدند بلکه تبلیغات آنان رنگ باخت.

استاندار مرکزی ادامه داد: این دوران نیز به طور قطع سپری می شود و با وجود همه مشکلات استان مرکزی در هشت ماه گذشته بیش از 700 میلیون دلار صادرات داشته و امید می رود که این میزان تا پایان سال جاری به بیش از یک و 2 دهم میلیارد دلار برسد.

آقازاده تصریح کرد: استان مرکزی ساختاری صنعتی دارد و سازمان صنعت، معدن و تجارت باید از لحاظ تشکیلات و راهبردها ویژه نگاه شود.

وی بیان کرد: بیش از 93 درصد مصوبات اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی محقق شده و در هر نشست عملکرد قبل بررسی و دنبال می شود و مصوبات محقق نشده به دلیل مغایرت های قانونی است.

استاندار مرکزی افزود: فرمانداران در شهرستان ها سربازان خط مقدم اقتصاد مقاومتی هستند.

آقازاده یادآور شد: شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولتی استان مرکزی در سال جاری به دلیل همکاری و تعامل در بخش های مختلف رتبه اول را در کشور داراست و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تعامل و ارتباطات خوبی با دستگاه های اجرایی و مجموعه استانداری دارند.

وی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود شرایط سخت بهره وری خوبی دارد و در هفدهمین جایگاه مهم اقتصاد جهان است.

استاندار مرکزی ادامه داد: راه اندازی خط پروازی بین اراک - تهران زیرساختی با اهمیت است که توسعه استان مرکزی را سرعت می بخشد و می تواند زمینه راه اندازی سایر پروازها نیز باشد و صنعتگران باید حمایت جدی از آن داشته باشند.