به گزارش خبرگزاری برنا ؛ ابراهیم سارمی گفت : گم شدن این کوهنوردان در منطقه بام و صفی آباد اسفراین، عصر جمعه به جمعیت هلال احمر گزارش شد که بلافاصله تیم های امداد و نجات کوهستان برای یافتن آنان اعزام شدند.

وی این کوهنوردان را غیربومی و اهل مشهد و خوزستان دانست و گفت: جست و جو برای پیدا کردن مفقود شدگان به علت وجود برف و کولاک شدید آسان نیست و اکنون 4 تیم امدادی در منطقه حضور یافته و عملیات جست و جو به صورت بی وقفه ادامه دارد.

سارمی گفت: طبق اطلاعات به دست آمده از دیگر اعضای گروه، این 2 کوهنورد آخرین بار در مسیر نزدیک به صعود قله شاه جهان مشاهده شده بودند.

وی افزود: دستگاه های مسیریاب امدادگران، موقعیت کوهنوردان گم شده را در حدفاصل ارتفاعات روستای جهان و بانی دره تعیین کرده اند.

طاهر رستمی، فرماندار اسفراین نیز با اشاره به بارش برف و کولاک و گرفتاری کوهنوردان در ضلع جنوبی کوه شاه جهان این شهرستان، از آماده باش ستاد مدیریت بحران اسفراین برای نجات کوهنوردان مفقود شده خبر داد.

 بارش باران و برف در شهرستان اسفراین از عصر جمعه آغاز شده که همچنان ادامه دارد.

قله شاه‌جهان با ارتفاع 3080 متر، بلندترین نقطه از رشته کوه آلاداغ است که در شمال شهرستان اسفراین در استان خراسان شمالی واقع است که این رشته کوه از شمال شرق با شهرستان فاروج و از جنوب و جنوب غرب با شهرستان شیروان همسایه است.