به گزارش خبرگزاری برنا؛ سعید نمکی صبح امروز در حاشیه بازدید از انتقال 4 گورخر آسیایی از استان یزد به پارک ملی کویر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در برخی از ردیف‌های لایحه بودجه سال آینده سازمان حفاظت محیط زیست افزایش 100درصدی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به سیاست‌های رئیس جمهور و دولت دوازدهم در راستای حمایت از محیط‌زیست خاطرنشان کرد: کارهای بسیاری مطلوبی برای حمایت از سازمان حفاظت محیط زیست، اجرا و برنامه ریزی شد.

نمکی با اشاره به توجه ویژه دولت به مسائل و مشکلات محیط‌بانان در لایحه بودجه سال آینده کل کشور تصریح کرد: افزایش قابل توجهی در بودجه محیط‌بانان برای سال 98 درنظر گرفته شده است.

معاون سازمان برنامه و بودجه و مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به دیگر حمایت‌های بودجه‌ای دولت از این سازمان در لایحه بودجه سال آینده گفت: 50 میلیارد تومان منابع مالی برای هوشمندسازی زیستگاه‌های محیط زیست در بودجه سال 98 درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه بودجه توسعه زیرساخت‌های محیط زیستی بیش از 50 درصد در لایحه بودجه سال آینده کل کشور افزایش داشته است بیان کرد: سال آینده برای سازمان حفاظت محیط زیست از نظر تأمین زیرساخت‌ها، راهبردها، رفاهی و ترفیع محیط‌بانان سال ویژه‌ای خواهد بود.