به گزارش خبرنگار برنا، فیض الله منصوری ظهر امروز در پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در استانداری کردستان برگزار شد، گفت: گوشی های تلفن همراه و فضای مجازی در خانواده ها رخنه و جزوی از اعضا خانواده ها شده است.

جانشین پلیس فتا استان کردستان عنوان کرد: این فضا جدا از فرصت ها و پتانسیل هایی که دارد زمینه جنگ نرم برای دشمن را فراهم کرده به کانون و بنیاد خانواده آسیب زده است.

وی افزود: پایین بودن سطح سواد رسانه افراد باعث بوجود آمدن جرم شده و هر ساله با افزایش میزان جرائم در حوزه فضا مجازی مواجه شده ایم.

منصوری گفت: بیشترین جرائم در هشت ماه سال جاری به ترتیب به برداشت های غیر مجاز، مزاحمت های مجازی و کلاهبرداری های اینترنتی اختصاص دارد.

وی افزود: مهمترین دلایل وقوع جرم کمبود آگاهی و سواد رسانه ای افراد و دوست یابی های اینترنتی و اعتماد افرادی مجازی است.

منصوری با اشاره اینکه ماهیت پلیس فتا تامین امنیت است، گفت: تا کنون ۳۵ مورد از طریق رادیو اطلاعات و آموزش های حوزه فضا مجازی در اختیار مردم قرار گرفته و ۳۲۹ مورد کلاس آگاه سازی پلیس فتا در سطح استان برگزار شده است.

جانشین پلیس فتا استان کردستان اظهار کرد: به تازگی جوانانی که در زمینه فضای مجازی و تامین امنیت این فضا فعالیت می کنند به عنوان پلیس افتخاری در پلیس فتا استان به کار گرفته می شوند.

وی افزود: تهیه گوشی موبایل یکی از ساده ترین راه ها برای خانواده ها است و باید والدین ابتدا خود آموزش های لازم را ببیند و بر نحوه فعالیت فرزندان نظارت کنند.

پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان به ریاست معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان برگزار شد.