به گزارش خبرنگار برنا، حسین خوش اقبال ظهر امروز در پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در استانداری کردستان برگزار شد، گفت: بسیاری سایت ها و کانال های حوزه فضای مجازی باعث نگرانی خانواده ها در تولید محتوا و تولید اخباری شده که حتی خدمات نظام را مورد هدف قرار داده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان عنوان کرد: بررسی وضعیت این سایت ها و کانال های حوزه فضای مجازی در شورای تامین استان نیز مطرح خواهد شد و پلیس فتا نیز می بایست در این حوزه ورود پیدا کند.

وی افزود: اگر کارشناسی های علمی و عملی در مباحث مختلف انجام نشود نمی توان مشکلات را بررسی و راهکار خوبی ارائه داد و می طلبد که اعضا ستاد با تحقیق و پژوهش در جلسات حاضر شوند.

خوش اقبال گفت: پلیس فتا، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، شهرداری و فرمانداری سنندج می بایست جلسات تخصصی را با صدا و سیما برگزار کنند و مواردی را در خصوص تولید محتوا به صورت تخصصی بررسی کنند.

وی در مورد خانواده ها نیز ابراز نگرانی کرد و گفت: جدا از خانواده ها بعضی از مسئولان نیز باید آموزش لازم در حوزه فضای مجازی را کسب کنند.

خوش اقبال اظهار داشت: فضای مجازی گستردگی زیادی دارد و اوضاع جامعه در این باره نگران کننده است و باید واقعیت ها را دید و پذیرفت.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان عنوان کرد: آمار و ارقام بدست آمده بی تفاوتی خانواده ها را نسبت به جوانان نشان می دهد و عدم نظارت آنان بر فرزندان باعث بوجود آمدن و افزایش آمار خود کشی، مشکلات اخلاقی و ناهنجاری های اجتماعی شده است.

وی افزود: اگر آموزش و سیاست گذاری در حوزه فضای مجازی درست هدایت نشود مشکلات در آینده بیش از پیش شده و والدین باید در راستای سلامت خانواده و فرزندان واکنش نشان دهند.

خوش اقبال به بحث آموزش تاکید بسیاری کرد و گفت: بسیاری از مخاطبان در آموزش و پرورش حضور دارند و باید از ظرفیت این دستگاه در راستای آگاهی سازی استفاده کرد.