به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، رزمایش خلبانان جوان هوانیروز کرمانشاه با راکت و گلوله بالگرد پیش از ظهر امروز در منطقه 'تنگه کنشت' کرمانشاه برگزار شد.

photo_۲۰۱۸-۱۲-۰۴_۲۰-۱۹-۴۹ (2)

 بر اساس این گزارش، در این رزمایش خلبانان جوان با راکت و گلوله بالگرد شکاری کبری به اهداف از پیش تعیین شده دشمن فرضی شلیک کردند. خلبانان از فاصله چهار کیلومتری دشمن فرضی را هدف گرفتند و حجم سنگینی از آتش را روی سر دشمن فرضی ریختند.

 سرهنگ تراب باقری، رئیس رکن دوم پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه دراین مراسم اظهارداشت:  هدف ما حفظ فاصله با دشمن و ناکامی پاتک و شلیک ضدهوایی دشمنان است، که بالگردهای کبری در این رزمایش از سلاح‌های بومی سازی شده و ساخت داخل کشور استفاده کردند و آمادگی توان خود را در مقابله با دشمن فرضی نشان دادند.

photo_۲۰۱۸-۱۲-۰۴_۲۰-۱۹-۴۸

امیر حشمت‌اله آزادی‌فردفرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه گفت: خلبانان پایگاه ما مهارتشان می‌تواند بهترین پرواز ها را انجام دهند

او افزود:خلبانان این پایگاه هر شش ماه یک بار رزمایش تیراندازی به اهداف دشمن فرضی را برگزار می‌کنند و این امر یکی از وظایف پایگاه هوانیروز است برای بالا نگه داشتن مهارت خلبانان و کارکنان فنی با هدف مقابله با تهدیدات احتمالی دشمن.

آزادی‌فرد به موفقیت خلبانان جوان در رزمایش اشاره کرد وگفت: این تیراندازی‌ها بیشترین اثر خود را در آمادگی رزمی هوانیروز درگذاشته و حال نشان می‌دهد، مهارت خلبانان ما به اندازه‌ای است که با این بالگردها می‌توانند بهترین پروازها را انجام دهند. وپایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه در وضعیت آمادگی بسیار خوب رزمی قرار دارد وهر زمان که لازم باشد آماده مقابله با هرگونه تهدید احتمالی دشمنان این مرز و بوم است.

photo_۲۰۱۸-۱۲-۰۴_۲۰-۱۹-۴۹ (3)

او افزود: همه بالگردهای پایگاه یکم هوانیروز کرمانشاه مداوم توسط کارکنان فنی این پایگاه به روز می‌شوند.