به گزارش خبرگزاری برنا؛ مسعود باغفلکی قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: طرح تجمیع و یا ناحیه‌بندی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد استان تا پیش از پایان نیم‌سال اول سال‌جاری اجرایی می‌شود.

او به وجود چهار واحد مستقل و پنج مرکز وابسته دانشگاه آزاد در سطح استانکرمانشاه اشاره کردو افزود: در طرح ناحیه‌بندی تمام واحدهای استان کرمانشاه به سه ناحیه شرق، غرب و مرکز تقسیم و در طرح تجمیع تمام واحدها و مراکز استان کرمانشاه درقالب پردیس آموزشی با مرکزیت واحد کرمانشاه تجمیع خواهند شد.

قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: کمبود دانشجو و مشکل مالی واحدها هدف از اجرای این طرح است.

باغفلکی ادامه داد: اجرای این طرح کنترل بهتر منابع مالی و هزینه‌ها و نیز چابک‌سازی دانشگاه را به دنبال خواهد داشت.

او از کاهش تعداد دانشجویان این دانشگاه طی سال‌های اخیر یاد کرد و افزود: سال 94 تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد استان کرمانشاه حدود 37 هزار دانشجو بود که امسال به 18 هزار دانشجو رسیده است و این درحالی است که ظرفیت این دانشگاه برای پذیرش دانشجو حدود 50 هزار تن است.

قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: یکی از سیاست های دانشگاه آزاد کشور درآمدزایی غیرشهریه‌ای و کاهش وابستگی درآمدی دانشگاه به شهریه دانشجویان است.

باغفلکی ادامه داد: این مسئله یکی از اصلی‌ترین دغدعه‌های دانشگاه آزاد استان  کرمانشاه است.

او افزود: توسعه واحدها و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند برای دانشگاه درآمدزایی داشته باشد و وابستگی این دانشگاه را به شهریه کم کند.

باغفلکی ادامه داد: اما در استانی همچون کرمانشاه که یک استان صنعتی نیست و گردش مالی در آن ضعیف است، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان کار سختی است.