به گزارش خبرگزاری برنا، ناصرمقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز در نشست خبری فصلی خود با اصحاب رسانه ضمن اعلام برپایی نهمین نمایشگاه کتاب استانی البرز ،از حضور ١٣ ناشر البرزی در نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان خبر داد.
ناصر مقدم امروز شنبه ١٧ آذر، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: برپایی این نمایشگاه فرصت مغتنمی است که همه دستگاه‌های خدمات‌رسان استان نسبت به ترویج فرهنگ کتابخوانی اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه از ٢٥ تا ٣٠ آذر در محل دائمی نمایشگاه ارشاد البرز برگزار می‌شود، افزود: ١٣ ناشر البرزی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
مقدم بیان کرد: این نمایشگاه با حمایت و همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، استانداری البرز، شهرداری کرج ، سازمان سیما منظر و فضای سبز و دیگر دستگاه‌های اجرایی استان برگزار خواهد شد.
این مسئول با اشاره به اینکه بازدیدکنندگان نمایشگاه از تخفیف ٢٠ درصدی خرید کتاب برخوردار می‌شوند، گفت: برخی از ناشران علاوه بر تخفیف ٢٠ درصدی تعیین شده، خودشان نیز ٢٠ درصد به خریداران تخفیف می‌دهند.
مقدم همچنین از توزیع بن کتاب سخن به میان آورد و افزود: توزیع بن خرید کتاب به زودی در پنج کتابفروشی کرج آغاز می‌شود.
وی در پایان به برنامه‌های جنبی نمایشگاه اشاره کرد و گفت: برگزاری جلسات نقد و رونمایی کتاب، کارگاه‌های آموزشی، داستان‌نویسی، تکنیک بالابردن توانمندی فردی، برگزاری جنگ شادی کتاب، جشن امضاء کتاب، تئاتر کودک با موضوع ‌کتاب خوانی، نمایش‌های طنز برای گروه‌های سنی کودک و نوجوان، نشست‌های تخصصی با مسئولان، برگزاری شب شعر و ادبیات، برگزاری ایستگاه سرگرمی کودکان و نوجوانان، قصه‌گویی از جمله این برنامه‌هاست. 
در پایان این نشست از پوستر نهمین نمایشگاه استانی کتاب البرز با حضور اصحاب رسانه رونمایی شد.