به گزارش برنا آذربایجان غربی، سیدمحمد عابدی در این دیدار که به همت سفیران اهدای عضو ترتیب داده شده بود، افزود: مادران شهرستان خوی در زمان دفاع مقدس با پرورش هزاران رزمنده و تقدیم بیش از یک هزار شهید، ثابت کردند که برای استقلال و آزادی و برای استقرار نظام اسلامی عزیزترین کسان خود را تقدیم می کنند و این ارزش بسیار والایی است که نام این شهرستان را جاودانه کرده است.

وی با تاکید بر اقدام فداکارانه پدر و مادر ورزشکار نوجوان ایلاتی، که با اهدای اعضای آن نوجوان، زندگی دهها نفر را نجات دادند، گفت: اینگونه فداکاری ها و ایثارها بنام مادران این شهرستان ثبت شده و نام آن را بلندآوازه تر خواهد کرد. .

رئیس شورای شهر خوی نیز دراین دیدار با خانواده محترم مرحوم ایلاتی  گفت: پدران و مادران ما با تلاش و فداکاری و ایمان و عشق و ایثار، شهرمان را دارالمومنین و دارالصفا کردند و نسل امروز با گسترش فرهنگ اهدای عضو و نجات زندگی دیگر هموطنان، این شهرستان را دارالنجات خواهند کرد.

مجید مقدم در این دیدار که به همت سفیران اهدای عضو این شهرستان ترتیب داده شده بود، افزود: شورای شهر و شهرداری خوی در کناراجرای پروژه های عمرانی و رفع معضلات شهری و زیباسازی و آبادانی شهر، تلاش می کنند فرهنگ غنی مردم و دیرینه مردم این شهرستان که برگرفته از فرهنگ ناب اسلامی است و در عشق و ایثار و گذشت و فداکاری مردم ما تجلی می یابد را گسترش و عمومی کنند.

وی با اشاره به اقدام بزرگ خانواده وررشکار نوجوان خویی گفت: اقدام بزرگ و شایسته و قابل تحسین خانواده محترم این ورزشکار و قهرمان نوجوان نشان داد که این شهرستان در گذشته بدرستی دارالمومنین و دارالصفا نامیده شده و شورا و شهرداری خوی تلاش می کنند این فرهنگ در این شهرستان آنقدر گسترش یابد که در بین همه مردم ایران و حتی مردم جهان، شهرستان خوی دارالنجات هم نامیده شود

✍️در پایان این دیدار با اهدای لوح تقدیر از خانواده نوجوان ورزشکار مرحوم ایلاتی تجلیل شد