به گزارش برنا آذربایجان غربی، سید میکائیل محمدی در گفت‌وگو با سرویس فرهنگی برنا، در خصوص برنامه‌های فرهنگی و هنری آذربایجان غربی اظهار کرد: با توجه به اینکه سینماهای ارومیه متعلق به حوزه هنری می‌باشد جلسات متعددی با مسئولین مربوطه جهت رسیدگی به وضعیت سینماها و ساماندهی آن‌ها صورت گرفته و در صدد ایجاد سینما پردیس و بازسازی سینما ایران و انقلاب هستیم.

وی در ادامه به برنامه‌های حوزه تئاتر اشاره کرد و افزود: در نظر داریم تئاترهای متعددی را به صورت بومی محلی و ملی ایجاد کرده و در معرض نمایش قرار دهیم تا بشود مخاطبان را از این طریق به سمت برنامه‌های فرهنگی و هنری جذب کرد. در این زمینه نیز از نظر تأمین اعتبارات قدم‌های خوبی برداشته شده و با هماهنگی کارشناسان مربوطه ایده‌های مختلفی نیز ارائه شده است.

محمدی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در ارومیه تصریح کرد: ایجاد نمایشگاه کتاب در هر استانی دستاورد بزرگی محسوب می‌شود از این رو با برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفته در اسفند ماه سال جاری نمایشگاه بزرگ کتاب در ارومیه برگزار می‌شود و امیدواریم اعتبارات خوبی را در این زمینه تأمین کنیم تا نمایشگاه پر بار و ثمر بخشی را ارائه دهیم.  

وی عنوان کرد: ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری باعث می‌شود استان و شهر رونق بیشتری را در پی داشته باشد لذا در نظر داریم با دعوت مسئولان و هنرمندان سرشناس از استان‌های دیگر و با دعوت مهمان‌های کشوری نگاه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی استان داشته باشیم.

محمدی در ادامه به بخش رسانه نیز اشاره و اظهار کرد: با توجه به معضلاتی که  درکل کشور در بحث رسانه وجود دارد از این رو نیازمند توجه  بیشتر مسئولان در تأمین اعتبارات ویژه برای اصحاب رسانه هستیم چرا که پایه و اساس هر استان با کیفیت رسانه‌ای آن در ارتباط است.

وی اضافه کرد: رسانه‌ها در جامعه نقش اساسی دارند در جامعه امروزی تنها افرادی می‌توانند از بهترین شرایط و امکانات در جامعه استفاده کنند که از معلومات و اطلاعات کافی برخوردار باشند و این تنها با استفاده از رسانه‌ها و وسایل ارتباطات جمعی میسرمی‌شود.

محمدی خاطر نشان کرد: رسانه در اعتماد سازی، انعکاس واقعیت‌ها و نقد سازنده در جامعه نقش بسزایی دارد بنابراین  یک رسانه باید با افکار سنجی به جا اعتماد را در بین مخاطبان ایجاد کند. 

مسئول پیگیری امور ویژه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با اشاره به اینکه بحث بیمه هنرمندان در حال پیگیری است افزود: در حال حاضر موضوعات رسانه، مطبوعات، نشریات داخلی و حوزه سینما در اولویت کاری اداره ارشاد قرار دارد و نیازمند همکاری مسئولان مربوطه در بحث پیگیری و حل مشکلات مسائل فرهنگی و هنری هستیم و همچنین امیدواریم در برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب در ارومیه قدم‌های مثبت برداشته، و این نمایشگاه با اتفاقات خوب و باشکوه برگزار شود.