به گزارش برنا آذربایجان غربی، محمد کاظم زوار با اشاره به ساخت عملیات یادمان شهید باکری در محل باغ رضوان ارومیه، اظهار کرد: پیمانکار قبلی این پروژه قادر به ادامه همکاری برای ساخت نشد و درنتیچه  برای از سری گیری دوباره پروژه ، سرمایه گذار جدید شناسایی و در مرحله عقد قرار داد با آن هستیم.

وی با بیان اینکه یادمان شهید باکری با استفاده از شیوه های معماری اسلامی ایرانی و نماد هایی از هویت شهر ارومیه در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار درباغ رضوان ارومیه ساخته می شود، بیان کرد: این مجموعه دارای امکانات جانبی مانند پارکینک های  مجزا، کتابخانه، تالارپذیرایی، پیست دوچرخه و تندرستی  و همچنین پارک موزه  است.

زوار گفت:  ساخت این یادمان جهت نکوداشت شهید مهدی باکری و ۱۲ هزار شهید سرافراز استان است و یک مکان  برای تجدید میثاق با آرمان های شهدا و تداعی گر ایثار، مقاومت و ایستادگی شهدای استان خواهد شد .

وی در ادامه با اشاره به توسعه باغ رضوان ارومیه، اظهار کرد:  مطالعات توسعه باغ رضوان ارومیه به مساحت ۱۹۸ هکتار به اتمام رسیده است و در حال حاضر عملیات توسعه ای آن آغاز شده است .

معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه  با بیان اینکه در حال حاضر به مساحت ۲.۵ متر مکعب  از پروژه توسعه باغ رضوان ارومیه خاک ریزی شده است، عنوان کرد:  با توسعه باغ رضوان این مکان برای ۱۰۰ سال پاسخگو دفن اموات است .