به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ شهرام میرزایی کردستانی با اعلام آثار به ثبت رسیده در دبیرخانه جشنواره وتار، گفت: بر اساس درخواست هنرمندان تئاتر استان جهت برگزاری جشنواره استانی تئاتر ماه و با موافقت رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان آذرماه 97 فراخوان نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه با عنوان "وتار"  در استان کردستان منتشر شد.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان عنوان کرد: تلاش در راستای شناسایی وجذب هنرمندان جوان و ایجاد تبادل و اندیشه بین هنرمندان استان و تأمین نیاز های فرهنگی و توجه جدی به جامعه مخاطب در کنار لزوم جریان سازی در حوزه هنرهای نمایشی بر اساس ارزش های اسلامی و انقلابی از مهمترین اهداف این جشنواره است.

او ضمن اشاره به رقابتی بودن جشنواره گفت: هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی استان تا 10 دی ماه فرصت داشتند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره براساس شرایط و مقررات اعلامی ارسال نمایند که با پایان یافتن مدت زمان ارسال آثار 20 متن نمایشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

میرزایی با بیان اینکه هشت شهرستان استان کردستان به دبیرخانه جشنواره اثر ارسال کرده اند، افزود: شهرستان سنندج و بیجار هر کدام با پنج اثر ، سقز و قروه هر کدام با سه اثر و چهار اثر دیگر هم متعلق به هنرمندانی از  شهرستان های دیواندره، بانه، کامیاران و دهگلان است.

وی با اشاره به اینکه پس از بررسی متن های ارسالی آثار منتخب جهت حضور در بخش نهایی جشنواره معرفی می شود، افزود: بخش رقابتی و نهایی جشنواره هشتم تا 10 اسفند ماه 97 برگزار خواهد شد.