به گزارش برنا،حسین دشتی ،مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل افزود: در نیمه نخست امسال بیش از یک هزار و 700 نفر از مددجویان و اقشار محروم و نیازمند در سطح استان از تسهیلات کارگشایی به میزان 43 میلیارد ریال بهره‌مند شده‌اند تا در راستای رفع نیازهای خود از این تسهیلات بهره بگیرند.

وی ارائه تسهیلات کارگشایی را از مهمترین خدمات و اقدامات کمیته امداد برای کمک به رفع نیازهای اقشار نیازمند دانست و تصریح کرد: مشکلات درمانی، تعمیر و مقاوم سازی مسکن، تامین جهیزیه نوعروسان، تهیه لوازم اساسی منزل و برخی نیازهای ضروری اقشار آسیب پذیر و نیازمند از موارد اعطای این تسهیلات به شمار می رود.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به بهره‌مندی 275 نفر بیمار بی بضاعت از این تسهیلات گفت: یکی از مهمترین موارد ارائه تسهیلات کارگشایی کمک برای رفع مشکلات دارویی و درمانی بیماران بی بضاعت و نیازمند بوده تا با این امر این افراد در کنار درد و رنج بیماری مشکلات تامین هزینه‌های درمانی نیز نداشته باشند.

دشتی بیان کرد: تهیه و تامین لوازم ضروری زندگی از دغدغه‌هایی بوده که برخی خانوارهای نیازمند با آن روبه‌رو هستند که کمیته امداد برای رفع این دغدغه‌ها بخشی از تسهیلات کارگشایی را به این خانوارها اعطا می‌‌کند که در 6 ماهه نخست امسال 132 زوج نیازمند از این تسهیلات برخوردار شده‌اند.

وی با اشاره به کمک‌های مردمی برای حمایت از نوعروسان نیازمند اظهار کرد: در نیمه نخست امسال خیرین استان اردبیل بیش از 60 میلیارد ریال برای تهیه و تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند کمک کردند که با این کمک‌ها زمینه برای آغاز زندگی مشترک 600 نفر از نوعروسان در استان فراهم شده و در کنار خیرین کمیته امداد نیز 18 میلیارد ریال به این منظور پرداخت کرده است.