به گزارش برنا از اراک ، قاسم خان بابایی در حاشیه بازدید از مراکز بیمارستانی اراک افزود: تامین اعتبار برای تکمیل این بیمارستان به بودجه عمومی کشور بستگی دارد.

وی اظهار داشت: ساخت و ساز طرح توسعه بیمارستان ولیعصر(ع) اراک به پایان رسیده است و اکنون مراحل نهایی تکمیل پیگیری می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با راه اندازی طرح توسعه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک درآمدزایی مناسبی نصیب دانشگاه خواهد شد.

خان بابایی افزود: تامین تجهیزات، اجرای طرح تحول سلامت و تامین نیروی درمانی از جمله حمایت هایی است که وزارت بهداشت و درمان از طرح های درمانی دارد.

وی اظهار داشت: اراک به عنوان مرکز استان با جمعیتی قابل توجه به مردم دیگر شهرستان ها نیز خدمات درمانی ارایه می کند بنابراین باید ابعاد درمانی و زیرساختی مناسبی برای ارایه خدمات در آن فراهم باشد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قالب زیرساخت های بیمارستانی اراک قدیمی است و راه اندازی طرح توسعه بیمارستان ولیعصر(ع) برای این کلانشهر ضروری است.

خان بابایی افزود: بیمارستان آیت الله خوانساری اراک که با حمایت خیران راه اندازی شده است که در مجموعه درمانی طالقانی نیز باید از ظرفیت خیران استفاده شود.