به گزارش برنا از اراک ، آیت الله رضا تقوی در اجلاسیه سنگرسازان بی سنگر کنگره نقش امام ‌راحل در راهبری جنگ تحمیلی و 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی در دفاع مقدس در شهر فرمهین، افزود: امنیت و اقتدار نظام اسلامی مرهون خون شهدایی است که از جان، مال و موقعیت اجتماعی خود گذشتند تا آسیبی به این کشور نرسد. 

وی ادامه داد: مسئولان در تمامی نهادهای دولتی و خصوصی اعتبارشان را از خون شهدا گرفته اندو باید برای اعتلای نظام اسلامی از هیچ کوششی کوتاهی نکنند. 

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: کسانی که از موقعیت خود سوء استفاده کرده و اموال بیت المال را چپاول می کنند ظالم به حق مردم هستند و رشادت های نیروهای مخلص انقلاب را نیز زیر سئوال می برند. 

آیت الله تقوی اظهار داشت: برگزاری یادواره های شهدا اقدام ارزشمندی‌ در راستای اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت است و آحاد مردم باید به عنوان وظیفه شرعی و قانونی در محافل نورانی شرکت کنند. 

وی، جلوگیری از تحریف تاریخ دفاع مقدس را از دیگر وظایف مردم و مسئولان دانست و گفت: پیشکسوتان دفاع مقدس و دستگاه های متولی امور فرهنگی و اجتماعی کشور باید نسبت بازنشر واقعیت های آن دوران غرور آفرین اقدامات ویژه و موثر انجام دهند. 

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: هر شهید جنگ تحمیلی سرمایه سترگ انقلاب اسلامی است و باید سیره رفتاری هر یک از شهدا از سوی پیشکسوتان‌ دفاع مقدس برای نسل جوان تفسیر و تبیین شود. 

آیت الله تقوی ادامه‌داد: انقلاب اسلامی ایران صحنه عزت و سربلندی است و مردم و مسئولان سینه خود را در مقابل نیرنگ ها تیرهای زهرآگین دشمن سپر کرده و اجازه نفوذ به بدخواهان نظام نمی دهند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران به برکت رهبری های حکیمانه امام راحل و رهبر معظم انقلاب و در سایه مجاهدان فی سبیل الله به آرامش و اقتدار رسیده و مردم و مسئولان باید در حفظ این دستاورد های مقدس بیش از پیش تلاش کنند.