به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ باجلان صبح روز چهارشنبه  در جلسه شورای اداری کمیته امداد استان لرستان ،اظهارکرد:  بهره‌گیری و فرهنگ‌سازی برای توسعه مقوله قرض‌الحسنه در طول سال‌های گذشته و استفاده از ظرفیت‌های عظیم نیکوکاران و خیران و پویاتر نمودن شیوه‌های دستگیری از نیازمندان همواره موردتوجه جدی مدیران کمیته امداد بوده است.

 اوافزود:راه‌اندازی صندوق باهدف تجمیع و هدایت منابع سازمانی و ظرفیت‌های مالی و اعتباری هم‌وطنان نیکوکار ازیک‌طرف و گسـترش فرهنگ یاری‌رساندن به نیازمندان جامعه و در نگاهی وسیع‌تر از اهداف صندوق قرض‌الحسنه است.

باجلان ضمن اشاره به فعالیت‌های قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت ،تصریح کرد: در این صندوق ۲۵۰۰ میلیارد تومان  سرمایه  داریم که این منابع غالبا به عنوان وام کارگشایی، مسکن، اشتغال و جهیزیه در اختیار مددجویان و نیازمندان قرار می گیرد.

به گفته او از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۹۵ هزار وام قرض‌الحسنه درزمینه حمایتی، مسکن، اشتغال و کارگشایی پرداخت‌شده است.

باجلان با بیان اینکه ۱۷۰ هزار فقره از این تسهیلات، وام کارگشایی بوده است،خاطر نشان کرد: در ۹ ماهه سال جاری، ۹۰۰ میلیارد تومان وام پرداخت کرده ایم وهدفمان این است تا این رقم را تاپایان سال جاری به به ۱۵۰۰ میلیارد تومان برسانیم .

او در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه  تشریفات زائد اداری را نمی خواهیم و به  دنبال  تبدیل شدن به بانک  نیستیم  ،گفت:  اعتبارات خاصی به مناطق محروم اختصاص داده شده است .

 باجلان با بیان اینکه مشکل ما در جذب سپرده است برضرورت  استفاده از پتانسیل مشارکت های مردمی در جذب سپرده در این صندوق تاکید کرد.