به گزارش خبرگزاری برنا؛ علی بابایی در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان با تاکید بر فرهنگ سازی و بیان اهمیت انجام کار فرهنگی در مقابله با قاچاق و استقبال از خرید محصولات داخلی اظهار کرد: حضور مجموعه هایی که در موضوعات فرهنگی کار می کنند در بحث ساخت محتوا و فضای مجازی و همچنین فضاسازی شهری می تواند تاثیر بسزایی در رونق خرید و فروش کالاهای داخلی داشته باشد.

وی افزود: خرید محصولات خارجی رغبت وارد کنندگان کالا را افزیش داده، همچنین به تولیدکنندگان خارجی انگیزه و سرمایه کار می دهد در حالی که برخی از اجناس وارداتی از کیفیت پایینی برخوردارند.

فرماندار کرمان خاطرنشان کر: تا ذهن و تا نوع نگاه مردم تغییر نکند هر اقدامی در حمایت از خرید محصولات ایرانی نتیجه بخش نخواهد بود.

وی حمایت از تولیدات داخلی را وظیفه ای همگانی دانست و بیان کرد: مقام معظم رهبری سالهاست که بر موضوعات اقتصادی تاکید می کنند و انتخاب شعارهای سال را نیز در همین راستا انجام می دهند ولی واقعیت این است که اقدامات صورت گرفته در این راستا چندان مطلوب نبوده و لبیک به این خواسته رهبری به خوبی صورت نپذیرفته است و امسال که سال حمایت از کالای داخلی بود نسبت به سال گذشته چندان اتفاق خاصی رخ نداده است.

بابایی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی، مساجد و حوزه های مقاومت بسیج را که دارای پایگاه های متعدد مردمی هستند را در این زمینه موثر دانست و عنوان کرد: این نهادها باید تلاش بیشتری در این راستا انجام دهند. کارهایی مثل انجام تئاترهای خیابانی، استفاده ار بیلبوردهای سطح شهر و ... همگی کارهایی است که می تواند در بحث فرهنگ سازی در استفاده از تولیدات داخلی موثر باشد.

رئیس کمیسیون مقابله با قاچاق کالا و ارز شهرستان کرمان ادامه داد: می توان از برخی اقدامات غیرضروری کم کرد و با اقدامی انقلابی و جدی حرکتی متناسب با شرایط فعلی در این زمان باقیمانده تا پایان سال، انجام دهید.