به گزارش خبرنگارخبرگزاری برنا ازتربت جام ، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته دریادواره ۵۷ شهید عملیات کربلای ۴ و ۵ شهرستان تربت جام اظهار داشت:رشادتها و دلاوریهای رزمندگان و شهدای والا مقام در عملیات کربلای ۴و۵ فراموش نشدنی است، چرا که رزمندگان در این عملیات کار بزرگی انجام داده اند و درس شجاعت و ایثار را به ما آموختند که هیچگاه فراموش نمی شوند.

وی با اشاره به جانفشانی‌های شهدا و رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی و به ثمر نشستن خون و تلاش آنان بیان داشت: امروز اثری از صدام و ژنرال‌های بعث صدام نیست و مزار شهدا محل زیارت ملت ماست.

سردار شریف ادامه داد: شهدا با کمترین آموزش لجستیک و امکانات توانستند جغرافیای کشور را حفظ و نیات پلید شیطان بزرگ امریکا را به رویا تبدیل کنند؛ و امروز ما رهروان و همرزمان شهدا بیکار ننشستیم و دشمن را فرسنگ‌ها از این سرزمین دور کردیم.

سردار سرتیپ۲ پاسدار رمضان شریف تصریح کرد: اعتقاد من بر این است زیباترین کارهای ما در محفل و کنگره شهدا این است که نگاه کنیم به تمثال شهیدان و توجه کنیم به این آیه قرآن کریم که فرموده است؛شهیدان زنده اند و ناظر عملکرد ما می باشند.

وی ابراز داشت: به اعتراف دوست و دشمن امروز اسرائیل در ذلیل‌ترین شرایط قرار دارد و رزمندگان فلسطین و لبنان در اوج آمادگی برای تهاجم و پایان دادن به حیات ننگین رژیم صهیونیستی هستند و این شعار نیست بلکه یک واقعیت است.

مسئول روابط عمومی سپاه در ادامه افزود: رژیم صهیونیستی روزگاری می‌گفت که اگر همه ارتش‌های کشورهای عربی جمع شوند نمی‌توانند اسرائیل را در نبرد نظامی شکست دهند ولی الهام بخشی خون شهدا و پایبندی به آن شرایط را طوری پیش برد که نه تنها کشورهای عربی بلکه مردم مظلوم غزه در وقتی کمتر از 24 ساعت رژیم را وادار به التماس کرد.

وی اظهار داشت: به برکت خون الهام بخش شهدا امروز دشمن هر چقدر هزینه می‌کند و لی به نتیجه نمی‌رسد. بعد از تصرف کابل، رایس وزیر امور خارجه وقت امریکا گفته بود که ما دائم از خود سوال می‌کنیم  چه رمز و رازی وجود دارد که ما در کاخ سفید با حضور افراد آموزش داده یک سال طرحی را بر علیه ایران می چینیم و همه جوانب آن را از ابعاد مختلف می‌سنجیم ولی بعد از همه این تلاش همه با یک سخنرانی رهبر ایران  پنبه می شود. حال باید گفت آیا ما نباید به داشتن همچین رهبری ببالیم؟

سردار شریف تصریح کرد: سقوط نظامیان امریکایی زمانی بود که  تفنگداران آنان در خلیج فارس پییش فرزندان نیروی دریایی سپاه زانو زدند  و همان روز مشخص بود امریکایی‌ها در هر عرصه ای که مقابل ایران باشند بازنده هستند.

وی با بیان اینکه امریکایی‌ها در سوریه و عراق هیچ دستاوردی نداشتند، گفت: سعودی‌ها و هر کشوری که مورد حمایت امریکا است  امروز در منطقه حرفی برای گفتن ندارند.

مسئول روابط عمومی سپاه یادآور شد: دشمن نقطه قوت ما را می‌داند و بر روی آن متمرکز شده است ولی  تا زمانی که فرهنگ دینی، استحکام بنیان خانواده و پشتیبانی از  ولایت فقیه در کشور موج بزند دشمن نخواهد توانست کاری از پیش ببرد.

وی بیان داشت: در فضای مجازی علیه رهبری و ولایت فقیه و روحانیت صبح تا شب مطلب می‌گذارند اگر قدرت، دانایی، توانمندی و حکمت در قول و فعل رهبری نبود امروز چه نیاز به این همه هزینه دشمن؟!

سردار شریف اذعان داشت: دست دشمن جز  به عملیات روانی و رسانه ای به هیچ چیز دیگری بند نیست. دل به چند تحریم خوش کرده‌اند که به حساب خودشان مردم را  به زانو در اورند اما ملت ما جریان دفاع مقدس را فراموش نمی‌کند؛ آن زمانی که امکانات نداشتیم ولی به پیروزی رسیدیم و نگذاشتیم یک وجب از خاک وطنمان دست دشمن بیفتد

شایان ذکر است در پایان از خانواده های معزز ۵۷ شهید عملیات کربلای ۴و۵ شهرستان تربت جام تجلیل به عمل آمد.

خبرنگار: علیرضافیروزی