به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ سید عبدی افتخاری بعد از ظهر امروز در مجمع سالیانه هیات اسکی استان کردستان که در سنندج برگزار شد، گفت: هیات های ورزشی تا زمانی که کاری انجام نداده باشند نمی توانند از ادارت ورزش و جوانان درخواست کمک کنند.

رئیس فدراسیون اسکی اظهار داشت: هیات های شهرستانی باید ابتدا فعالیت هایی انجام دهند تا نظر مسئولین را جلب کنند.

او افزود: در یک شهرستان اتفاقی نخواهد افتاد مگر اینکه نماینده شهرستان در این مورد تصمیم گیری و اعتباراتی را در نظر بگیرند و این مسئله تنها با فعالیت و پیگیری انجام خواهد گرفت.

افتخاری گفت: هیات های شهرستانی باید خواسته های خود را از طریق ادارات ورزش و جوانان همان شهرستان پیگیری و در خواست اعتبار داشته باشند.

رئیس فدراسیون اسکی در بخش دیگری از سخنان خود به اهداف فدراسیون پرداخت و گفت: اصلی ترین هدف فدراسیون اسکی استعدادیابی در رده های پایه بوده و هیات های شهرستانی نیز در همین راستا باید فعالیت داشته باشند.

او افزود: سرمایه گذاری روی استعدادهای شش تا 12 سال می تواند بازدهی بالایی داشته باشد و هیات ها نباید انرژی خود را روی رده های امید و بزرگسالان از دست بدهند.

افتخاری خواستار توجه هیات ها به اسکی صحرانوردی شد و گفت: فدراسیون اسکی در صورت راه اندازی چنین پیستی در کردستان می تواند 5 تا 6 ست صحرانوردی را در اختیار هیات استان قرار دهد.

رئیس فدراسیون اسکی با تاکید بر اینکه هیات های شهرستانی فعال شوند گفت: رقابت زمینه پیشرفت را فراهم می کند و اگر شهرستان های استان در رشته اسکی فعال شوند اسکی کردستان می تواند به قطبی در کشور تبدیل شود.