بهزاد کرم اللهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا در کردستان، گفت:یکی از مهمترین بخش هایی که در حوزه هنری بسیار بر آن تأکید می شود، تلاش در جهت تولید آثار ارزشمند در قالب های مختلف است که بر همین مبنا واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان نیز در بخش تولید کتاب شعر و داستان کارهای بسیار خوبی را به انجام رسانده و خوشبختانه این تولیدات با استقبال هم مواجه شده است.

بهزاد کرم اللهی اظهارداشت: در طول چند سال اخیر بیش از ۲۰ مجموعه کتاب شعر و داستان هنرمندان استان به چاپ رسیده که سه عنوان آن در سومین و چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری رتبه های برتر کشوری را نیز کسب کرده اند.

او افزود: کتاب شعر «آن حلزون، آن حلزون محزون» اثر استاد «رضا کلهر»، کتاب داستان «آبی تر از آسمان» آثار هنرجویان حوزه هنری که در چهارمین جشنواره آثار و تولیدات حوزه هنری کشور در اصفهان رتبه برتر جشنواره را کسب کردند و کتاب «شهر سیب ها» که در سومین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی در کرمانشاه یکی از رتبه های برتر جشنواره را بدست آورد،از جمله این آثار است.

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ادامه داد: آثار هنرمندان منصور دولتی، اکرم بهرامچی، رحیمی رضوان، ناهید حسین پناهی، طاهره تختی، علی احسان فریدونی و فردین حقه مینا در کنار مجموعه داستان و اشعار هنرمندان در مجلدهای مختلف بخشی از فعالیت های این دفتر در بحث تولید آثار بوده است.

کرم اللهی یادآور شد: در کنار این تولیدات در بخش حمایتی هم از بسیاری از نویسندگان و شاعران که خود اقدام به تولید کرده اند با خرید بخشی از آثار حمایت شده است.

او با اعلام آمادگی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در تولید آثار هنرمندان در قالب شعر و داستان، بیان کرد: در رویکرد جدید از هنرمندان استان که در بخش رمان فعالیت می کنند در صورت تأیید اثر توسط اساتید و کارشناسان حوزه هنری در بخش تولید حمایت کامل صورت خواهد گرفت.

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در خصوص مجموعه شعر «خه به ر ناپرسی» نیز گفت: این کتاب در قالب شعر کلاسیک در دو بخش کردی و فارسی سروده های شاعر توانمند سنندجی «امجد ویسی» در فاصله سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴  را شامل می شود.

کرم اللهی افزود: در بخش کردی که شامل ۲۳ عنوان می شود اشعاری با عناوین «سه فه ر(سفر)»، «موسیقای خزان (موسیقی پاییز)»، «دل بی قه راره (دل بی قرار است)»، «سنه»، «زه کات» و «شیته گیان» که تخمیسی است بر شعر زنده یاد استاد عباس کمندی دیده می شود.

او اظهارداشت: در بخش فارسی که شامل شش قطعه است، اشعار «فقط یک خواب بود»، «یک بغل خورشید»، «از آن دور»، «شاعری را لقمه ای نان»، «گمان مکن» و «گندم و آدم» دیده می شود.

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان یادآور شد: این کتاب در ۶۴ صفحه توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری در شمارگان هزار و ۲۵۰ نسخه چاپ و روانه بازار شده است.