به گزارش برنا، ایوب بهتاج در جلسه هماهنگی تور دوچرخه‌سواری، ضمن قدردانی از توجه جدی وزیر ورزش و جوانان به تداوم برگزاری تور دوچرخه سواری ایران – آذربایجان، از همکاری تمامی مسئولان کشوری، استانی، وزارت ورزش، فدراسیون دوچرخه سواری، استانداری، استان‌ها و شهرهای مسیر، مسئولان اجرایی، برگزاری و پشتیبانی و مردم علاقمند تشکر و تقدیر کردند.

وی افزود: برابر اعلام اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری (UCI) این تور سال آینده در پنج مرحله برگزار خواهد شد و تاریخ برگزاری آن نیز 14-10 مهر ماه سال 1398 تعیین شده است.

وی در خصوص مسیر تور هم گفت: طی نامه ای از استان های آذربایجان غربی و اردبیل خواستیم در چند روز آینده برنامه و علاقمندی خود را جهت میزبانی یک مرحله از تور مشخص نمایند و انشاءا... تا یک ماه آینده مسیر تور سی و چهارم نیز مشخص خواهد شد.

بهتاج خاطرنشان کرد: اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری نمایندگان خود در بخش فنی و آنتی دوپینگ را معرفی کرده است.

آقای «والتر لوک» از کشور هنگ کنگ به عنوان نماینده فدراسیون جهانی و سرکمیسر تور سی و چهارم و آقای « اولف نِسلوند» از کشور سوئد به عنوان نماینده فدراسیون جهانی دوچرخه سواری مسئولیت آنتی دوپینگ تور سی و چهارم را به عهده خواهند داشت .

گفتنی است؛ سی و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران – آذربایجان از هفتم مهر ماه 97 در شش مرحله و در مسیر استان های آذربایجان شرقی – آذربایجان غربی و اردبیل برگزار گردید که در بخش انفرادی آقای دیمیتری سوکولوف از تیم ملی روسیه و در بخش تیمی نیز تیم تارتلتو بلژیک عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دادند.