به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛آیت الله میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به شنبه پنجم جمادی‌الاول سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب کبرا (س) و روز پرستار ،اظهار کرد: حضرت  زینب  (س) الگوی ماندگار ایثار و بصیرت زن مسلمان است، اگر بخواهیم الگویی از ایثار، صبر، مقاومت و بصیرت برای زن مسلمان نشان دهیم زینب کبرا است و حضرت زینب فضائل و اوصاف فراوانی دارد که هرکدام بیانگر عظمت آن حضرت است.

او  با بیان اینکه حضرت زینب کبرا (س) بانوی عارف به حقیقت توحید و یک زن خداشناس موحد بوده  و عابده آل علی لقب گرفته است، افزود: ایشان برخوردار از علم و دانش بیکران الهی بود ودر یک‌کلام زینب کبرا مظهر صبر و ایستادگی، مقاومت و ایثار و گذشت است.

نماینده ولی فقیه در لرستان وامام جمعه خرم آباد  تصریح کرد: در تاریخ شخصیت‌هایی از مردان وزنانی داریم که برای جامعه ما الگو هستند که یک نمونه آن زینب کبرا است.

اوبا اشاره روز  به دوشنبه ۲۴ دی‌ماه سالروز تعیین مقام معظم رهبری به‌عنوان امام‌جمعه تهران ،خاطر نشان کرد: در سال ۱۳۵۸ از سوی امام بزرگوار ما مقام معظم رهبری به‌عنوان امام‌جمعه تهران منصوب شد؛ خطبه‌های رهبری و نماز جمعه ایشان الگویی برای نماز جمعه همه کشور است.

آیت الله میرعمادی  با بیان اینکه نماز جمعه اگر سه خصوصیت بارز داشته باشد شایسته نظام اسلامی است،یادآورشد:  نخستین خصوصیت یک نماز جمعه خوب این است که خضوع و خشوع مردم را نسبت به خدا افزایش دهد، معنویت ایجاد کند و ارتباط مردم باخدا را تقویت کند.

او گفت:  ویژگی دوم نماز جمعه خوب آن است که مردم را به راه صحیح هدایت کند، اخلاق مردم و عقاید مردم را مستحکم کند همچنین  نماز جمعه نماز هدایت‌گری است و می‌خواهد مردم را به مسیر صحیح هدایت کند و از ظلمات و تاریکی‌ها به‌سوی نور دعوت کند.

خطیب نماز جمعه خرم آباد ویژگی سوم نماز جمعه را بصیرت افزایی  عنوان کردو گفت: نماز جمعه باید  هشیار کننده بوده و دشمن‌شناسی داشته باشد و دشمنان را معرفی کند .

او ادامه داد: نماز جمعه باید کید و توطئه‌ها را برملا کند وباعث  آرامش دل مؤمنان شده و موجب رسوایی منافقان و کافران و دشمنان شود.

آیت الله میرعمادی  خاطر نشان کرد: نماز جمعه از یک‌سو باعث امیدواری مردم باید بشود و از سوی دیگر قانون‌شکنان و متخلفان و ظالمان و اهل تزویر از نماز جمعه بترسند، منافقین باید از نماز جمعه بترسند.

 او با بیان اینکه رهبری باید الگوی همه ما باشد ، تاکید کرد:  رهبر فرزانه انقلاب مهم‌ترین موضوعات مربوط به جامعه را در نماز جمعه مطرح می‌کند لذا  باید این نماز جمعه را باشکوه برگزار کنیم تا خاری در چشم دشمنان باشد.

 امام جمعه خرم آباد در ادامه با اشاره به  ۲۱ و ۲۲ دی‌ماه سالروز شهدای  هسته‌ای علی محمدی و احمدی روشن فگفت:   یکی از بزرگ‌ترین جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای ما بوده است.

آیت الله میرعمادی  ادامه داد:  آمریکا در طول این ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب با ما چه کرده است و چقدر جنایت و توطئه انجام داده است،تمام محاسبات آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران غلط از آب درآمده است ، آمریکا گفته بود ایران جزیره ثبات برای شاه است اما مردم ریختند و در یوم‌الله ۲۲ بهمن انقلاب را به پیروزی رساندند ،آمریکا به صدام گفت به ایران حمله کن و ظرف سه روز ایران را شکست می‌دهی، اما جنگ تحمیلی ۸ سال طول کشید و سرانجام ملت ایران پیروز شد، آمریکا به کشورهای اروپایی گفت از برجام خارج می‌شویم و ایران را تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار می‌دهیم و ایران ازهم‌پاشیده می‌شود و چهل‌سالگی انقلاب را نمی‌بینند، اما غلط از آب درآمد، محاسبات آمریکا غلط از آب درمی‌آید چون تفکر این‌ها مادی است، هواهای نفس و توطئه شیطانی در آن‌ها است.

او با بیان اینکه ملت ایران به دنبال پیشرفت، استقلال و عزت خود است، می‌بینید دراین ۴۰سال ملت ایران پیروزبوده است،گفت:  امروزآمریکاآمده است کشورهای اطراف ماراتوجیه کند که مسئولان ایران نمی‌توانند کشور را اداره کنند،اما کور خوانده‌اند، مردم با تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب پای این انقلاب ایستاده‌اند، این تجربه ۴۰ سال ماست، ما با وحدت و انسجام می‌توانیم برتمام مشکلات غلبه یابیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان وامام جمعه خرم آباد  بیان کرد :  بارعایت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌توانیم اقتصاد خود را شکوفا کنیم و با تکیه‌بر ظرفیت‌هایی که داریم به سمت پیشرفت و تعالی قدم برداریم.

 آیت الله سید احمد میرعمادی با تاکید برلزوم تغییر رفتار مسئولین برای خدمت به مردم ،یادآورشد:   ما دارای آرمان‌های والا و اهداف بلندی  هستیم رهبری با بصیرت داریم و ملتی هوشیار و حاضر درصحنه بوده ودارای جوانان پای‌کار ،دانشمندان هسته‌ای  افراد متعهد و دلسوز و متخصص در این کشور  هستیم .