امیر عزیزی در گفتگو با خبرنگار برنا در مشهد با اعلام این خبر افزود: نمایشگاه این رودیداد تاریخی عصر امروز، شنبه 22 دی ماه 97 با نمایش 110 اثر منتخب از هنرمندان 27 کشور در نگارخانه شهر گشایش می‌یابد.

وی افزود: بیش از 1700 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که در نخستین مرحله داوری 180 اثر برای حضور در مرحله نهایی داوری انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه آثار منتخب جشنواره یک هفته در معرض دید عموم خواهند بود، تاکید کرد: اگر چه مشهد سال‌هاست یکی از قطب‌های کاریکاتور ایران است اما تا پیش از این نتوانسته بود رویداد بین‌‌المللی را در حوزه کارتون و کاریکاتور رقم بزند.

عزیزی همچنین جشنواره بین‌المللی کارتون «جامعه ایمن» را بزرگ‌ترین رویداد هنری خراسان عنوان کرد و تصریح کرد: کارتون بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم جامعه ایمن است چرا که با رویکرد نقادانه خود می‌تواند دغدغه‌هایی را که در بحران‌های شهری وجود وجود دارند، به مردم آموزش دهد.

وی ادامه داد: این جشنواره تلاش کرده با کمک هنرکارتون مباحث مدیریت شهری و بحران را که مسئله‌ای فراگیر است به صورت غیرمستقیم به مردم آموزش دهد.

گفتنی است اختتامیه دومین جشنواره جهانی کارتون «جامعه ایمن» نیز با موضوعاتی چون «حمل ونقل پاک و ایمن»، «آسیبهای اجتماعی، سلامت روح و روان»، «مسائل زیست محیطی، حفظ و احیاء محیط زیست»، «فرهنگ ایمنی و نقش شهروندان در ایمنی جامعه»، «ایمنی معلولین، سالخوردگان و کودکان در شهرها» و «زلزله» 24 دی سال جاری در مشهد برگزار خواهد شد.