به گزارش برنا از اراک ، حسین بختیاری در شورای اداری شهرستان اراک، در خصوص چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، افزود: به کوری چشم کسانی که ادعا داشتند ایران جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را نخواهد دید، امسال این جشن را با شکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار خواهیم کرد و نیاز است دستگاه‌های اجرایی در دهه فجر امسال در مقایسه با سال‌های قبل اقدامات بیشتری انجام داده و نشست‌های بیشتری با مردم و جمعیت هدف داشته باشند. 

فرماندار اراک تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی باید در جلساتی که به‌ویژه با اصحاب رسانه و صدا و سیما برگزار می‌کنند، دستاوردهای انقلاب را در مدت 40 ساله به‌خوبی مطرح کنند تا مردم به خوبی در جریان اتفاقات و دستاوردهای 40 ساله انقلاب قرار گیرند. 

بختیاری با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب، بیان کرد: پیش از انقلاب، در اراک هیچ روستایی از نعمت گاز برخوردار نبود، اما در حال حاضر هیچ نقطه‌ای در اراک مشاهده نمی‌شود که فاقد گاز باشد.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات و دستاوردها باید در قالب اعداد و ارقام به سمع و نظر مردم رسانده شود، دستگاه‌های اجرایی به هیچ‌وجه نباید از مصاحبه با رسانه‌ها خودداری کنند، د ر خصوص وضعیت صنایع اراک، ادامه داد: واحدهای صنعتی ما در شهرستان اراک در سه سال گذشته با بحران‌هایی رو به رو بودند که با همکاری، همدلی و تدبیر همه افرادی که به طریقی در این خصوص مسئولیت بر عهده داشتند تا حدود زیادی نگرانی و اضطراب واحدهای صنعتی برطرف شد. شرکت هپکو اراک مدتی سرفصل رسانه‌های معاند و سالن‌های تولید شرکت، زمین‌بازی برای کارگران بود، اما امروز این شرکت به تولید رسیده است. 

فرماندار اراک با اشاره به اینکه اراک به عنوان پایتخت صنعتی کشور همچنان در صنعت می‌درخشد، خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی بزرگ اراک بحران و مشکلات فروش را پشت سر گذاشته‌اند، اما برخی مشکلات که به دلیل کمبود نقدینگی رخ داده هنوز در این واحدها مشاهده می‌شود. 

وی در خصوص نظارت دستگاه‌های اجرایی و نظارتی، اضافه کرد: در این برهه از زمان نیاز است که دستگاه‌های نظارتی بیش از پیش تلاش کنند چراکه در این بین افرادی به دنبال سواستفاده از مشکلات اقتصادی مردم جهت ثروت‌اندوزی هستند و همین امر ضرورت نظارت را بیش از پیش نشان می ‌ دهد در حالی که نظارت‌های انجام شده تا به امروز در حد مطلوب نبوده است. 

بختیاری در خصوص مدیریت بحران در اراک، گفت: بحران همیشه وجود دارد، ساختار و تشکیلات مدیریت بحران در ادارت و سازمان‌ها و نهادها باید تشکیل شود، حضور به‌موقع یک مدیر در بحران نشانه آمادگی اعضا است.