به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ زینی وند مقدم روز شنبه  در شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه پژوهش سرای  آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد،اظهار کرد: مقدمات افتتاح این پژوهش سرا آماده است ولی تجهیز آن  نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار است .

او پژوهش سراهارا  از اساسی ترین واحدهای تعریف شده در سند تحول بنیادین عنوان کرد وبا بیان اینکه سایر پژوهش سراها نیز در برنامه های آتی استان لحاظ شوند خواستار تجهیز این پژوهش سرا ها در استان شد.

زینی وند مقدم  بهره گیری کودکان از آموزش های پیش دبستانی را لازم وضروری عنوان کرد ویادآورشد: اداره شدن پیش دبستانی ها به صورت غیرانتفاعی  باعث شده است تا بسیاری از دانش آموزان فقیر از بهره گیری از آموزش های پیش دبستانی محروم بمانند.

به گفته اودرصورت حمایت  کمیته امداد و بهزیستی  این  کودکان محروم می توانند  از آموزش های پیش دبستانی بهره مندشوند.  

زینی وند مقدم  با اشاره به برنامه های این دستگاه در دهه فجر امسال  ،گفت:  برای اجرای گروه سرود 1357 نفری دانش آموزان در راهپیمایی 22 بهمن   به 150 میلیون تومان اعتبار نیازداریم  که  در حال حاضر امکان تامین این اعتبار از سوی آموزش و پرورش  وجودندارد.

به گفته او با  تامین اعتبارلازم  مقدمات اجرای این گروه سرود  می توانیم آن را اجرا کنیم  در غیر این صورت به مناسبت چهل سالگی انقلاب یک گروه سرود 40 نفره می توانند  سرود را اجرا کنند.

زینی وند مقدم  در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به ظرفیت اردوگاه دانش آموزی " کمالوند"  خرم آباد در جهت اسکان گردشگران ،گفت: این اردوگاه با  47 هکتار زمین  دارای سلف سرویس مناسب ،تالار ،زمین چمن ،زمین مسابقات ساحلی ،25 سوئیت بوده  و در حال حاضر نیز اسکان دانش آموزان و برگزاری اردوهای علمی و تفریحی در آن انجام می شود همچنین  این اردوگاه درصورت تامین اعتبار توسط ستاد بحران می تواند مکان خوبی برای اسکان افراد در شرایط بحران باشد.