به گزارش خبرگزاری برنا؛ مراسم تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه و با حضور محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجمعی از مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.

3011451

دکتر امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه در این مراسم گفت: مرمت میراث فرهنگی را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

او افزود: نباید در برندسازی صنایع‌دستی عقب بمانیم.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: بحث میراث فرهنگی از یک اهمیت استراتژیک برخوردار است.

قادری ادامه داد: این حوزه نیاز به گفتمان‌سازی اجتماعی دارد که با تعامل بین بخشی باید به اهداف خود در مورد توسعه استان کرمانشاه برسیم.

او افزود: باید بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌هایی که در بحث گردشگری استان کرمانشاه وجود دارد تحولی در این راستا ایجاد کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: جوان‌گرایی و استفاده از نخبگان از اولویت‌های کاری من است تا با یک امنیت رفاهی بتوانیم انگیزه‌ای را به وجود آوریم تا موتور پیشرو توسعه در استان کرمانشاه باشند.

قادری ادامه داد: در بخش کشاورزی به دلیل مشکلاتی از جمله خشکسالی و عدم تمایل نسل جوان به این کار نمی‌توانیم اشتغال چندانی ایجاد کنیم.

او افزود: با حمایت از آموزش در بحث صنایع‌دستی می‌توانیم در جهت ایجاد اشتغال گام موثری برداریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: بازگشایی مرزهای استان کرمانشاه می‌تواند در جذب گردشگر مؤثر باشد و اگر این اتفاق حادث شود رشد گردشگر در این استان افزایش خواهد یافت.

قادری ادامه داد: میراث فرهنگی به عنوان میراثی که از گذشتگان به ما رسیده و از آن به عنوان نیاز فرهنگی یاد شده است که در این راستا در جهت احیاء و مرمت آن تلاش مضاعف و کارشناسانه‌ای را به کار خواهیم برد.

او به بحث اشتغال حمایتی اشاره کرد و افزود: بخشی از جامعه هدف ما در این زمینه می‌تواند مددجویان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی باشد که با بهره‌گیری از آموزش‌ها می‌توانند حتی صنایع‌دستی استان کرمانشاه را برندسازی کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: باید بازار رقابت را به دست بگیریم و اجازه ندهیم در بحث برندسازی از استان‌های دیگر عقب بمانیم.

قادری بازگشایی مرز خسروی را یکی از زیرساخت‌های مهم در بحث گردشگری عنوان کرد و گفت: با استفاده از این ظرفیت می‌توانیم بازارهای خوبی برای صنایع‌دستی چه در کشورهای همسایه و چه در استان‌های همجوار داشته باشیم.

 در پایان نیز آیین تکریم جلیل بالایی مدیرکل سابق و معارفه دکتر امید قادری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه انجام شد.