به گزارش خبرگزاری برنا؛ حسین خدرویسی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: حتی در دورترین نقاط خدمات‌رسانی به افراد تحت پوشش انجام می شود

او به دستاورد ۴۰ سالگی کمیته امداد اشاره کرد و افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه‌ها به عنوان پناهگاه برای همه ملت‌های مظلوم دنیا نقش آفرینی می‌کند و حتی خدمات جمهوری اسلامی در مناطق دور افتاده و کمتر توسعه یافته بر کسی پوشیده نیست به گونه‌ای که در حال حاضر دورترین روستاها از خدمات این نهاد استفاده می‌کنند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: کمیته امداد در راستای اجرای سیاست‌های کلان راهبردی ستاد چهل سالگی انقلاب به عنوان دبیر کارگروه روستایی و محرومیت‌زدایی معرفی شده است.

او افزود: از خدمات ۴۰ ساله کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان می‌توان گفت، طی این مدت ۷۸ هزار خانوار بالغ بر ۳۰۰ هزار تن در استان کرمانشاه تحت پوشش این نهاد قرار گرفته‌اند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) ارزش ریالی کمک‌ها و خدمات طی  ۴۰ سال را ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض و ۶۰۰ میلیارد تومان آن در قالب وام بوده که به مدد جویان تحت حمایت اهدا شده است و طی این مدت  ۴۵ هزار دانش‌آموز و ۱۱ هزار  دانشجو تحت حمایت قرار گرفته‌اند.

خدرویسی ادامه داد: در بخش عمران و ساختمان طی این ۴۰ سال ۵۸ هزار مورد خدمات ارائه شده که مبلغ کل پرداختی ۶۰ میلیارد تومان بوده است وخدمات بهداشتی، درمانی و امور بیمه ۵۷ هزار مورد با هزینه ۱۵۰ میلیارد تومان صورت گرفته است. تعداد ایتام تحت پوشش در این مدت را ۱۰هزار تن می‌باشد که مبلغ پرداختی توسط حامیان از سال ۷۸ تا ۹۶ حدود ۸۵ میلیارد تومان بوده ودر مدت ۴۰ سال ۱۵۰ هزار مورد وام قرض‌الحسنه پرداخت شده که مبلغ پرداختی ۸۲ میلیارد تومان است.

او افزود: درحال حاضر حدود ۷۸ هزار و ۱۹۵ خانوار در سطح شهرها و روستاهای استان کرمانشاه تحت پوشش کمیته امداد می‌باشند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه در ماه بیش از ۲۰ میلیارد تومان مستمری ماهیانه پرداخت می‌شود که این میزان غیر از هزینه‌های بهداشت، درمان، آموزش و کمک مسکن ۳۵ میلیارد تومانی است که ماهیانه بابت مستمری هزینه می‌شود، این در حالیست که مجموع درآمدهای ما در سطح استان کرمانشاه از محل صدقات، نذورات، ذکات و کمک‌های مردمی کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه به زلزله 21 آبان پارسال  استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در جریان زلزله سال گذشته ۱۰ هزار واحد مسکونی خسارت دید که از این تعداد ۵۴۰۰ واحد شهری و روستایی تخریبی بوده که از این تعداد تا کنون  ۲۵۰۰ واحد مسکونی مددجویی در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه با حضور رئیس کمیته امداد به بهره‌برداری رسیده است.

خدرویسی ادامه داد: حال ساخت حدود ۴۵۰ واحد در روستاهای اطراف با همکاری سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) برای مددجویان این کمیته هستیم.