به گزارش برنا، حسن محمدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل از برق رسانی به هشت روستای استان در شهرستان‌های پارس آباد، گرمی، مشکین شهر و خلخال خبر داد.

وی بیان کرد: این شرکت در راستای خدمت رسانی به مردم استان اردبیل، اقدام به برق رسانی به کلیه روستا‌های بالای ۱۰ خانوار نموده است و هم اکنون اجرای پروژه‌های برق رسانی به روستا‌های زیر ده خانوار را در دست اجرا دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل افزود: همزمان با دهه مبارک فجر سالجاری برق رسانی به هشت روستای بی برق استان در شهرستان‌های پارس آباد، گرمی، مشکین شهر و خلخال افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

محمدی اظهار داشت: پروژه‌های برق رسانی به هشت روستای قشلاق الهویردی از توابع بخش مرکزی پارس آباد، شاطر گنبدی، طالب کندی و پشته، قرخ بلاغ از بخش مرکزی مشکین شهر و تازه کند گندم آباد و زندرق از توابع بخش مرکزی خلخال و روستای پسی و غضنفرلوی سفلی از توابع بخش مرکزی شهرستان گرمی می‌باشد.

وی تصریح کرد: همچنین به دو برجک مرزبانی شهید عشقی پارس آباد و برجک مرزبانی پیره خلیل گرمی نیز برق رسانی انجام یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل افزود: برق رسانی به روستا‌ها و برجک‌های مذکور با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد و ۵۲۵ میلیون ریال صورت گرفته است که این اقدامات با نصب ۱۱ دستگاه ترانس KVA ۲۵ و ۲۵ هزار و ۲۲۰ متر خط ۲۰ کیلو ولت هوایی و ۲ هزار و ۴۸۰ متر خط ۴۰۰ ولت فشار ضعیف انجام یافت.