به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمدعلی طالبی در جلسه شورای هماهنگی بانکهای استان یزد و در نخستین دیدار با مدیران شعب بانکهای دولتی و خصوصی و مدیران دولتی اظهار داشت: همه می دانند شرایط امروز کشور بویژه در بخش اقتصاد ، جنگی است و الزامات خاصی باید در این شرایط رعایت شود.

وی افزود: اهمیت این دوره به حدی است که در سطح کلان ، جلسه روسای قوا با تأیید مقام معظم رهبری تشکیل شده تا فراتر از برخی قوانین و به صورت موقت ، برای مدیریت بهتر کشور در شرایط تحریم در حوزه های پولی و ارزی تصمیم گیری شود.

استاندار یزد اضافه کرد: با این حال ، در جلسه اخیر استانداران با هیأت دولت مقرر شده بعد از تأیید سران قوا ، اختیارات استانداران برای حل سریعتر مشکلات بیشتر شود.

طالبی با بیان اینکه برخی مشکلات در استان قابل حل است ، تصریح کرد: باید این مشکلات را در قالب منافع مردم و با استفاده از ظرفیت های بالای بخش های مختلف به منظور رونق صنایع حل کنیم.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه خوب بانکها در کشور تأکید کرد: بانکها باید در این شرایط به منظور کمک به حل مشکلات مردم و صنایع پیشقدم شده و ضمن افزایش ارتباط با مدیران مرکزی خود ، به بانک مرکزی ارتباط بیشتری داشته باشند.

استاندار یزد خواستار در اولویت قرار داشتن اشتغال دانش آموختگان به عنوان یکی از اولویت های رویکردی مدیریت جدید استان ، اظهار داشت: باید حمایت بانکها در بخش هایی همچون اقتصاد دانش بنیان و استارتاپ ها که اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی بیشتر است ، بیشتر شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه به مناطق کمتر برخوردار استان با نوآوری های بیشتر گفت: بهتر است به دور از نگاه صرفا اقتصادی ، درآمدها را در این مناطق کمتر توسعه یافته هزینه کرد تا برخی مناطق متضرر نشوند.

طالبی با تشریح رویکرد جدید استان در حکمرانی خوب افزود: باید مسئولیت پذیری ، پاسخگویی و شفافیت و نیز مبارزه با فساد مدنظر مدیران بانکها باشد.

وی ، تعامل بسیار خوب میان بانک مرکزی و هیات دولت را بهترین زمینه برای حل مشکلات در بعد ملی عنوان کرد و افزود: توجه به برخی نکات ریز در گزارش ها ، در کسب اعتبار و جایگاه استان نقش اساسی دارد و باید مورد توجه باشد.

تعامل بیشتر با مسئولان قضایی استان ، بررسی بیشتر مسائل مالیاتی در جلسات مرتبط ، راهنمایی دقیق مردم در مسائلی همچون استمهال تسهیلات کشاورزی و پرهیز از بحث معدل گیری در پرداخت تسهیلات به مردم نیازمند از دیگر نکات مورد تأکید استان یزد بود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: