به گزارش برنا از اراک  سید علی آقازاده در آیین بازگشایی نمایشگاه چهل سالگی انقلاب در اراک، افزود: ایستادگی یک طرفه جمهوری اسلامی ایران در برجام با وجود خروج و بدعهدی کشورهای 1+5 در این قرارداد تعهد ایران را به قرارداد های بین المللی ثابت کرد.

وی با یادآوری ایجاد ساز و کار مالی کشورهای اروپایی با ایران ادامه داد: این سازکار مالی در برابر وعده هایی که این کشورها به ما می دادند ناچیزاست.

استاندار مرکزی گفت: جمهوری اسلامی ایران در مدت یک سال گذشته هیچ سودی از برجام نبرده و تحریم ها به ضرر کشور بوده است.

آقازاده ادامه داد: ایران تا زمانی که منافع کشور و مصلحت رهبر معظم انقلاب در برجام باشد بر این عهد باقی مانده و در صورت خروج از این قرارداد قادر است در مدت کوتاه به غنی سازی 20 درصدی دست یابد.

وی یادآور شد: کشورهای بزرگ و قدرتمند جهان با وجود تمامی وسعت و قدرت خود تا کنون نتوانسته اند در برابر آمریکا ایستادگی کنند در صورتی که جمهوری اسلامی ایران با اتکا به توان داخل و در سایه خوداتکایی و وحدت توانسته چرخ اقتصاد خود را به گردش در آورد.

استاندار مرکزی افزود: افزایش نرخ ارز در کشور به دلیل تحریم های آمریکا نبود بلکه علت آن ترس کشورهایی است که نمی خواهند از زیر چترزورگویی خارج شوند.

آقازاده یادآور شد: مردم شهرستان اراک و سایر شهرستان ها با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن در برابر ظلمی که ابر قدرت ها علیه کشور روا داشته اند به میدان می آیند و اتحاد و همدلی خود را به نمایش می گذارند.

وی گفت: مردم ایران اسلامی به جرم اینکه نمی خواهند زیر ظلم باشند و خواستار حفظ استقلال و آزادی خود هستند تحریم شده اند.

استاندار مرکزی ادامه داد: تحریم ها شاید در زمانی کوتاه فشارهایی را برای مردم ایران به همراه داشته باشد ولی این آموزش ها ملت کشور را قدرتمند تر می کند.

آقازاده افزود: مردم ایران اسلامی در 40 سال اخیر با صبر و استقامت در برابر تمامی فشارها ایستادگی کرده است و اکنون نیز همانند در سایه استقامت و همدلی و همبستگی از این امتحان نیز سربلند بیرون آمده و توطئه ها دشمنان را نقش بر آب می کنند.