به گزارش خبرگزاری برنا از قم، آیت الله مکارم شیرازی امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم اظهار داشت: اعتقاد بنده این است که اسلام، انقلاب و نظام به وسیله دشمنان از بین نخواهد رفت؛ اما ممکن است به وسیله دوستان ضربه خورده و از بین برود.

وی با اشاره به اینکه سه گروه از داخل کشور می توانند به انقلاب ضربه بزنند، ابراز داشت: گروه اول، گروهی است که دعوت به اختلاف می کند و طرفداران اختلاف از عوامل تزلزل نظام می شوند؛ گروه دوم کسانی هستند که به دنبال منافع شخصی خود بوده و فقط به فکر خود هستند و گروه سوم، افراد تندرو هستند که بر اثر تندروی کم کم اکثریت مردم را جدا می کنند.

این مرجع تقلید با بیان این مطلب که اکثر مردم طرفدار تندروی نیستند و تندروها می توانند اکثریت را از انقلاب جدا نمایند، خاطرنشان ساخت: خداوند متعال در آیه 143 سوره بقره می فرماید: وَکَذَٰلِکَ جَعَلْنَاکُمْ أُمَّةً وَسَطًا/ همان‌گونه (که قبله شما، یک قبله میانه است) شما را نیز، امت میانه‌ای قرار دادیم.

این استاد برجسته حوزه تصریح کرد: تندروها انسان های علاقمند به انقلاب و نظام هستند؛ اما راه را اشتباه می روند و این اشتباه سبب جدایی اکثریت خواهد شد.

معظم له اظهار داشت: بنده درباره قمه زنان نیز گفته ام که قمه زنان عاشقان امام حسین علیه السلام هستند؛ اما راه را اشتباه می روند؛ تندروها هم علاقه به انقلاب دارند؛ اما راه را اشتباه می روند.

آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: رهبر انقلاب قبل از 22 بهمن با صراحت فرمودند شعارهای اختلاف انگیز و شخصی ندهید؛ اما در همین راهپیمایی قم عده ای چه شعارهایی دادند؟ با اینکه گفته بودند مراقب باشید، مراقبت نکردند.

ایشان با اشاره به اینکه تندروی ها ضرر دارد، خاطرنشان ساخت: خطری از ناحیه دشمن بیرونی تهدیدمان نمی کند؛ چراکه 40 سال گذشت هرچه کردند به جایی نرسید؛ اما از داخل خطر خواهیم داشت.