به گزارش خبرگزاری برنا؛ ‌حسین عباسی‌نیا گفت: پل معلق مشگین‌شهر یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و طرح‌های ارزشمند در حوزه اقتصاد مقاومتی است که به دست متخصصان کشورمان به ویژه مهندسان آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل اجرایی و عملیاتی شده و هیچ عنصر خارجی در طراحی و ساخت آن دخیل نبودند.

وی با بیان اینکه دو پروژه بزرگ پل معلق مشگین‌شهر و تمام شیشه‌ای هیر در این چهار دهه انقلاب اسلامی دستاوردی عظیم در حوزه گردشگری محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: پل تمام شیشه‌ای معلق و قوسی‌شکل هیر که در حال ساخت است دستاورد خلاقانه مهندسان کشورمان است که اوایل سال آینده افتتاح شده و گردشگران می‌توانند از این پروژه منحصربه‌فرد استفاده کنند.

مدیر عامل پل معلق مشگین‌شهر به فراهم شدن زیرساخت‌های این پروژه اعم از راه، برق، گاز و آب اشاره کرد و افزود: ما در مشگین‌شهر هر سال سه تا چهار پروژه خاص و جدید اجرایی می‌کنیم که برای سال آینده قطار هوایی را برای اولین بار در کشور راه‌اندازی خواهیم کرد.

عباسی‌نیا از راه‌اندازی سرزمین حیوانات، دوچرخه و تاکسی هوایی نیز به عنوان پروژه‌های نو و خلاقانه خبر داد و گفت: برای اولین بار این پروژه‌های جذاب به ویژه ایستگاه فضایی راه‌اندازی می‌شود تا در ارتفاع ۱۰۰ متری حس حضور در فضا در بین مسافران و گردشگران ایجاد شود.

وی بیان کرد: هدف ما این است تا پروژه‌های خاص با نوآوری و خلاقیت را همه ساله به نیت گردشگری جذاب در مشگین‌شهر فراهم کنیم که اجرای این پروژه‌ها با سازه خاص خود شرایط مناسب و جذابی را فراهم کرده تا گردشگران از این بستر استفاده کنند.

مدیر عامل پل معلق مشگین‌شهر در مورد درخواست اهالی برخی شهرها به منظور احداث پل معلق تصریح کرد: تکرار چنین پروژه‌هایی به اصل پروژه نیز ضربه می‌زند، در حالی که ما ۱۴ پروژه با سازه خاص برای شهرهای مختلف استان اردبیل تدارک دیدیم که در صورت مساعدت مسئولان استانی آماده اجرای آنها نیز هستیم.

عباسی‌نیا بدون ذکر نام از این پروژه‌ها بیان کرد: نمی‌خواهیم این پروژه‌های جذاب و جدید لو رفته و یا از آن سوءاستفاده شود اما به یقین پل معلق مشگین و پل شیشه‌ای هیر سازه خود را دارد و نباید با دامن زدن به احداث پل‌های معلق جذابیت آنها را مخدوش کنیم.

وی گفت: تکرار پل‌سازی‌ها در این استان به ضرر صنعت گردشگری است و قطعاً منجر به شکست خواهد شد مگر آنکه پل‌های جدید با مزیت و نوآوری‌ها و خلاقیت‌های جدیدی اجرا شود تا امکان بهره‌برداری از آنها برای علاقمندان فراهم آید.

مدیر عامل پل معلق مشگین‌شهر ادامه داد: ما با راه‌اندازی ایستگاه فضایی در مشگین‌شهر برای کودکان و نوجوانان تجربه زندگی فضایی را فراهم می‌آوریم تا علاقمندان گردشگری علمی و هیجان‌انگیز بتوانند از این شرایط استفاده کنند.

عباسی‌نیا در مورد شعار زمستان بیدار و ضرورت تکمیل زنجیره‌ای گردشگری در مناطق مختلف تصریح کرد: ما با یک فضای ترس و واهمه از زمستان و یخ و سرما در بین خانواده‌ها، رسانه‌ها و آموزش و پرورش مواجهیم که به نوعی می‌خواهند به جای حس خوب دادن زمستان‌هراسی را شکل دهند.

وی گفت: در حالی که در بسیاری از کشورها همه اعضای خانواده از برف و زمستان لذت می‌برند ما در کشورمان به محض بارش برف مدارس را تعطیل کرده و نسبت به انجام سفرهای غیرضرور هشدار می‌دهیم، در حالی که باید خود خانواده‌ها اجازه دهند تا فرزندانشان لذت زمستان و برف را بچشند.

مدیر عامل پل معلق مشگین‌شهر بیان کرد: اگر کودکان ما این لذت را حس نکنند ما با شعار زمستان بیدار نمی‌توانیم زمستان را از حالت رکود و رخوت خارج کنیم بلکه به جای تولید موجی از ترس و واهمه از زمستان سعی کنیم از حس خوب این فصل لذت برده و به سفر و گردشگری بها دهیم.

عباسی‌نیا اظهار کرد: به نسبت سال‌های گذشته شهرهای ما از زیرساخت‌هایی نظیر راه تجهیزات و امکانات آسان رفت و آمد بهره‌مند شده و خانواده‌ها به راحتی می‌توانند از زمستان و برف و سرما لذت ببرند.