به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ رضایی با اعلام این خبر افزود: این دوره با حضور نجاتگران و پرسنل پایگاه های امداد و نجات بین شهری شعب سراسر استان در حال اجرا است.

او با بیان اینکه دوره بازآموزی طرح امداد و نجات نوروزی به مدت چهار شبانه روز برگزار می شود،افزود: این دوره  تابیست و ششم بهمن ماه در دو مرحله به میزبانی خرم آباد برگزار می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر  لرستان گفت: در این دوره خودرو نجات و تجهیزات مربوطه ، خودرو آمبولانس و تجهیزات مربوطه ، مدیریت صحنه ، رهاسازی و تثبیت خودرو توسط مربیان استانی و کشوری آموزش داده می شود.

عزیزعلی امرائی معاونت امداد و نجات استان نیز در ادامه با بیان اینکه طرح امداد و نجات نوروزی به صورت ملی اجرا می شود گفت ؛ هدف از این طرح افزایش آمادگی و بالا بردن توان عملیاتی نجاتگران و همچنین کاهش تلفات جاده ای و شتاب دهی برای حادثه دیدگان است.

در پایان دوره به نجاتگران قبول شده در آزمون کتبی و عملی گواهی پایان دوره 16 ساعته صادر خواهد شد و این افراد به عنوان سرتیم آموزش های لازم را به نجاتگران پایگاه های امداد و نجات بین شهری استان های خود برای حضور در طرح امداد و نجات نوروزی سال۹۸ ارائه خواهند داد.