نشست با فرمانداران و بخشداران مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه با حضور استاندار کرمانشاه تشکیل شد

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در این نشست گفت: روند بازسازی در روستاهای زلزله‌زده استان به مراحل پایانی رسیده است.

 او افزود: بر اساس بازدیدهای میدانی که از مناطق زلزله‌زده داشته‌ایم، روند بازسازی روستاهای زلزله‌زده به مراحل پایانی خود رسیده است.

استاندار کرمانشاه گفت: بازسازی تعدادی خانه‌های آسیب‌دیده به پایان رسیده، ولی هنوز کسی در آنها ساکن نشده که ممکن است دلایلی همچون ترس از پس لرزه‌ها داشته باشد.

 بازوند ادامه داد: پس از عید نوروز و با توجه به اتمام روند بازسازی در روستاهای زلزله‌زده، به تدریج ستادهای بازسازی در این مناطق جمع‌آوری می‌شوند.

او به روند بازسازی اماکن دامی اشاره کرد و افزود: بر اساس گزارش سازمان کشاورزی تاکنون حدود 11هزار جایگاه‌های دامی در مناطق زلزله‌زده بازسازی شده است.

استاندار کرمانشاه درباره بازسازی واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد گفت: تاکنون بازسازی ۲۵۰۰ واحد آسیب‌دیده از زلزله متعلق به مددجویان کمیته امداد به اتمام رسیده است و تا پایان سال نیز ۲۵۰۰ واحد دیگر  آماده تحویل می‌شود و باقی‌مانده واحدها هم تا خرداد ۹۸ به اتمام خواهد رسید.

بازوند ادامه داد: با تلاش‌های شبانه‌روزی که طی این مدت صورت گرفته حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای مناطق زلزله‌زده تخصیص یافته و انتظار است فرمانداران و بخشداران مناطق زلزله‌زده با جدیت به دنبال جذب کامل این اعتبارات ارزشمند باشند.