به گزارش برنا،عباس کریمی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل در مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و سرپرست جدید سازمان صنعت، معدن، تجارت استان با حضور عباس تابش، معاون وزیر صمت، اظهار کرد: افزایش صادرات در استان قابل توجه بوده در واقع ۳۲درصد صادرات کشور از صنعت است و ارزش صادرات صنعتی و تولیدی استان مناسب است.

وی با بیان اینکه اردبیل دروازه ورود حوزه قفقاز و آسیای میانه است افزود: با افزایش نواحی و شهرک‌های صنعتی در استان زمینه سرمایه گذاری و کاملا مهیا شده و باید سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت بر این اساس در جذب سرمایه گذار تلاش کند.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری اردبیل از ایجاد ۱۶ ناحیه صنعتی جدید خبر داد و افزود: اقدامات اولیه این نواحی توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان انجام شده که به تعداد موجود افزوده می‌شود.

کریمی با بیان اینکه قابلیت‌های زیادی در پهنه‌های معدنی استان وجود دارد گفت: مطالعه پهنه‌های معدنی در ماه‌های آتی به پایان می‌رسد و از خام فروشی سنگ‌های معدنی پیشگیری می‌شود.

وی از بازاریان خواست در آستانه سال نو از قوانین مصوب تنظیم بازار تبعیت کرده و کالای خود را با قیمت مناسب در اختیار همشهریان قرار دهند.

کریمی از زحمات رییس سابق صنعت، معدن و تجارت تقدیر و برای سرپرست جدید این سازمان آرزوی توفیق کرد.

در این مراسم ضمن تجلیل از زحمات چندین ساله سید حامد عاملی رییس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تقدیر و رامین صادقی مسوول حراست این سازمان به عنوان سرپرست جدید سازمان مذکور معارفه شد.