به گزارش خبرگزاری برنا از تربت جام جعفر بذری در گفتگو با خبرنگاران شهرستان به ساخت و نصب المان‌های نوروزی در نوروز امسال اشاره کرد و افزود: طی فراخوانی که در بهمن ما داشتیم، هنرمندان طراح شهرستان و شهرهای دیگر همکاری خوبی داشتند و طرح‌های زیادی به شهرداری ارسال کردند که پس از بررسی توسط کمیته فنی انتخاب المان‌های نوروزی، تعدادی از این طرح‌ها انتخاب گردید و با احتساب المان‌هایی که از سال‌های قبل نوسازی و بهسازی می‌شود، امسال حدود تعدادی المان در میادین و معابر شهری نصب خواهد شد.

وی افزود: شهرداری تربت‌جام تمام سعی و تلاش خود را برای استقبال باشکوِه از بهار را دارد تا مردم و مسافرین ایام نوروز را در این شهر با خاطرات خوشی سپری کنند.

رئیس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری از راه اندازی قطار شادی در ایام نوروز خبر داد و گفت: تشکیل ستاد نوروزی در شهرداری و تدوین برنامه جامع استقبال از بهار در زمستان امسال تشکیل شد و زیباسازی فضای شهری، گل‌کاری،   نصب المان، ایستگاه استقبال از مسافرین نوروزی و توزیع بسته‌های فرهنگی با محوریت مدیریت شهری و دیگر اقدامات از برنامه‌های این ستاد است.

بیژن شیخ، مسئول اداره سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تربت‌جام به اقدامات حوزه فضای سبز به‌منظور از استقبال از بهار در این شهر اشاره کرد و گفت : برای امسال حدود ۱۰ هزار نهال پیش‌بینی‌شده که ۵ هزار در معابر، بوستان‌ها و پارک‌ها کاشته خواهد شد و ۵ هزار نهال تا پایان سال توزیع می‌گردد.

وی بابیان اینکه امسال به‌منظور استقبال از بهار حدود ۵۰ هزار بوته ترون در معابر شهری کاشته می‌شود گفت: در همین راستا گل‌کاری معابر، بلوارها، میدان‌ها و بوستان‌ها در حال انجام است و بهار امسال مردم از شهری با فضای سبز مناسب برخوردار خواهند

خبرنگار: علیرضافیروزی