به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ شریعتمداری در جلسه شورای اداری استان لرستان با بیان اینکه  ما در گام دوم انقلاب وارد شده‎ایم،اظهار کرد: این گام دوم را ملت ایران با شنیدن پیام روح بخش رهبر معظم انقلاب که نکاتی را در قالب مانیفستی روشن از اهداف نظام به ویژه خطاب به جوانان ارائه داده بود، آغاز کردند.

او افزود: توجه به جوانان در پیام رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب درس بزرگی است و همه ما در مشاغل مختلف باید به این موضوع توجه کنیم چرا که در طول سال ‎ ها به جوانان کمتر توجه شده است.

شریعتمداری با بیان اینکه  معتقد هستیم که انتصاب جوانان در پست‎های حساس و مدیریتی باید صورت گیرد و باید این مسیر ادامه یابد،تصریح کرد: در کنار استفاده از جوانان در عرصه عمل و اجرا، باید کسانی باشند دارای تجربه و فکر و اندیشه، این دو در کنار هم انقلاب را به جلو می‌برد.

اوبا بیان اینکه  بایستی کشور را از شرایطی که دارد خارج کنیم، به هیچ وجه با ناامیدان نابلد نمی‌توان کشتی جمهوری اسلامی ایران را به مقصد رساند،خاطر نشان کرد:  باید افراد کار بلد و با امید بر مسئولیت‌های اجرایی بنشینند تا به هدف خود برسیم.

شریعتمداری گفت:  اگر در جنگ تحمیلی پیروزی به دست آمد و اگر دنیا در مقابل ایران ایستاد و اگر همه سلاح‎های مختلف بر سر ایرانیان آزمایش شد، به دلیل رهبری داهیانه امام راحل، فاضل و عمل و حرکت جوانان انقلابی بود.

او بیان اینکه  در هیچ جنگ و مناقشه‎ای وارد نشدیم مگر اینکه به خاک ایران تعرض شد،یادآورشد:  باید به جوانان میدان داد و اتاق‎های فکر و اندیشه و جلسات مشاوره را با بزرگان برگزار و استفاده در عمل با اجرای جوانان مهم است.

شریعتمداری ادامه داد: در شروع سال جدید دولت به همه تاکید می‌کنم بر توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، شک نکنید با یک صبوری مختصر حاصل کارها را خواهید دید.

وزیر تعاون ،کار ورفاه اجتماعی  ادامه داد:  ملت ایران با صبوری و تحمل، شکست آمریکا را رقم زده چراکه آنها برنامه‎هایی داشتند و کشور را با محاصره اقتصادی تحت فشار قرار داده و با اطمینان می‎گفتند که ما چهلمین سال پیروزی انقلاب را نخواهیم دید.

او اضافه کرد:  آنها با اطمینان با دهان‎های کثیف و آلوده خود می‎گفتند در 22بهمن در تهران خواهیم بود، آنها خواب‎های دیده بودند و تصورات کرده بودند اما تصوراتشان برهم پاشید.

 شریعتمداری خاطر نشان کرد:  البته ملت تاحدودی آسیب دیده و تردیدی در آن نیست و کسی از آثار و نتایج و جنایات بشری آنها نمی‎تواند بگذرد آنها کارهایی کردند که از جنایات جنگی هم بدتر بود.

او با بیان اینکه  آنها قبلا به دولت‎ها فشار می‎آوردند و پس از آن به کمپانی‎های ولی اکنون به اشخاص حقیقی فشار آورده‎اند،گفت: این فشارهای بی‎امان به نتیجه نرسید تهدیدهایی کردند و فرصت‎هایی در کشور به وجود آورد و در بسیاری از حوزه‎های اقتصادی با اعمال محدودیت‎های دولت تهدید به فرصت تبدیل شد.

شریعتمداری بیان کرد:  دولت مجبور شد واردات ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع کند و در حوزه فعالیت‌های اقتصادی با ممنوعیت واردات این تهدید و تحریم را به یک فرصت برای استفاده از توان داخلی تبدیل کردیم.

او ادامه داد:  گرانی مختصری با ممنوعیت واردات اتفاق می‌افتد اما همین گرانی باعث سرمایه‎گذاری بیشتر بخش خصوصی می‌شود و در نهایت عرضه بیشتر محصول باعث تعادل در بازار می‌شود که این تهدید دشمن با کمی صبوری تبدیل به فرصت می‌شود.

شریعتمداری با بیان اینکه  استاندار باید پیگیری کند که اگر ادعا می‌شود تسهیلات به اشتغال می‌انجامد باید بیانجامد،یادآورشد:  تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مازاد برای توسعه حوزه سنگبری، گیاهان دارویی، گردشگری، دام سبک و آی تی در لرستان می‌گذاریم‎.

او اضافه کرد:  امروز می‌گویند رشد اقتصادی ما کمی بالاتر از صفر است و هدف رشد اقتصادی ۸ درصدی محقق نشده است؛ باید از روش‌های جایگزین استفاده کنیم، اشتغال روستایی یک روش جایگزین است و ما از این روش انتظار فوق العاده داریم.

شریعتمداری یادآورشد:  شرکت‌های بزرگ موفق استان، در صورتی که تأمین مواد اولیه را در روستاها بکنند می‌توانند تسهیلات بدون سقف دریافت کنند اما به شرط اینکه با کشاورز قرارداد ببندند.

او گفت:  در الگوی جدید مشاغل خانگی ۱۰ استان را به صورت پایلوت اجرا کردیم که لرستان جزو استان‌های موفق بوده است، در سال ۹۸ هم در صورتی که برنامه حضور در بازارهای جهانی را داشته باشید حمایت می‌کنیم.

شریعتمداری با بیان اینکه  چند پروژه در لرستان کلنگ زنی شد،خاطر نشان کرد:  امید می‌‎رود این طرح‌ها در وقت خود به اجرا درآیند؛ پروژه لاستیک سازی را امروز آغاز کردیم، بررسی فوق العاده‎ای کردیم که طرح سودآور باشد و یک مقدار هم نگاه به آینده است از این جهت که وارد کننده لاستیک اتوبوسی و کامیونی هستیم.

او گفت: لرستان دچار عقب ماندگی تاریخی است و از حرف و سخن در حوزه توازن باید بیرون بیاییم و به عمل برسیم.

شریعتمداری با بیان اینکه معتقدم تبعیض مثبتی را باید برای ایجاد اشتغال بانوان قائل شویم،تایکد کرد: برای کارآفرینی بانوان میز جداگانه‎ای در وزارت کار تشکیل می‌شود.