به گزارش برنا،رامین معبودی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل امروز در نشست خبری با خبرگزاری‌های فعال در استان با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها از ۲۵ اسفند ماه سال جاری تا ۱۷ فروردین ماه سال ۹۸ اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر این استان به مانند سراسر کشور با سه طرح نوروزی در خدمت مردم خواهد بود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه طرح ملی امداد و نجات نوروزی یکی از این طرح‌ها است، تصریح کرد: این طرح در ۲۰ پایگاه امداد و نجات بین شهری به صورت ثابت، موقت و کوهستان اجرا می‌شود.

معبودی با بیان اینکه حدود ۳۰۲ نفر در اجرای طرح امداد و نجات نوروزی استان اردبیل همکاری خواهند داشت، ادامه داد: ۲۰ دستگاه خودروی آمبولانس، ۱۱ دستگاه خودروی ست نجات، ۱۰ دستگاه خودروی کمک دار، یک فروند بالگرد هوایی بکار گرفته و تیم‌های واکنش سریع و تیم توانا (تیم امدادی خواهران) این جمعیت نیز در این طرح حضور خواهند داشت.

وی در ادامه از افزایش ۲ دستگاه خودروی ست نجات به ناوگان خودروی جمعیت استان در سال جدید خبر داد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل دومین طرح را طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی بیان کرد و گفت: در این طرح که نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی می‌باشد، ۱۵ پست در سطح استان اردبیل فعال خواهد بود که این پست‌ها هر روز به مدت ۱۲ ساعت در خدمت مردم خواهند بود.

معبودی اضافه کرد: در این طرح ۳ تیم سحاب با دوچرخه در مناطق پررفت و آمد (شورابیل اردبیل، بولاغلار نیر و سرعین) خواهند بود تا در صورت نیاز به مردم کمک کنند.

به گفته وی، برپایی خیمه‌های نماز، فضای دوستدار کودک و ایستگاه‌های سلامت از دیگر برنامه‌های جمعیت هلال احمر برای مطلع سازی مردم است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: اقلام تبلیغی و فرهنگی اعم از کلاه، بادکنک، برشور‌های آموزشی، کیسه زباله، کتاب و سی دی صوتی داستان‌های کودکانه و... در بین مردم توزیع خواهد شد.

معبودی با اشاره به اجرای پویش ملی بهرفت «بهبود رفتار‌های ترافیکی» اضافه کرد: در این پویش رانندگان با امضای میثاق نامه‌ای از نظر اخلاقی متعهد می‌شوند که در رانندگی موارد ایمنی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه سومین طرح جمعیت هلال احمر، طرح فرشتگان رحمت است، افزود: در این طرح جمعیت هلال احمر به عنوان حلقه اتصال توان توانمندان به نیاز نیازمندان عمل می‌کند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: در این طرح جمعیت هلال احمر هزینه‌ای نمی‌کند بلکه کمک‌های خیرین را جمع آوری کرده و با بسته بندی آن¬ها و حفظ کرامت در بین نیازمندان توزیع می‌کند.

در پایان حاضرین پس از امضاء میثاق نامه به پویش ملی بهرفت (بهبود رفتار‌های ترافیکی) پیوستند.