به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛رئیس اداره سلامت و تندرستی  اداره کل آموزش و پرورش استان در این مراسم در سخنانی ضمن تقدیر از همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی استان در آموزش و فرهنگ‌سازی چهارشنبه آخر سال ،اظهارکرد : چند وقتی است که ماهیت برنامه چهارشنبه سوری تغییر کرده و این آیین باستانی و پر مفهوم تغییر ماهیت داده است  و می بینیم که روشنایی و گرمای آتش  جای خود را به مواد منفجره داده است .که در این صورت به عنوان یک آسیب اجتماعی شناخته می شود .

بازوند  تصریح کرد: وظیفه ما توانمند سازی دانش آموزان با آگاهی بخشی و اجرای برنامه های فرهنگی است ، تا دانش آموزان  درعرصه های مختلف آمادگی لازم را داشته باشند و لازم است با اطلاع رسانی ، سلامتی خود و جامعه را حفظ کرده و در این زمینه انتظار می‌رود سازمانهای دولتی و تشکل های  مردم نهاد با آگاهی بخشی به دانش آموزان و عموم جامعه در راستای تغییر رفتارهای پر خطر قدم برداشته و به بهانه ی چهارشنبه سوری سلامت خود را به خطر نیاندازیم .

رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش و پرورش لرستان یادآورشد  : هدف از برگزاری چنین مانور هایی  تاکید بر شهروند خوب بودن است .

بازوند همچنین  از همکاری  هلال احمراستان ، آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم آباد ، صداوسیمای مرکز لرستان، دانشگاه علوم پزشکی ، مرکز اورژانس ، نیروی انتظامی استان ، مرکز بهداشت شهرستان خرم آباد  و آموزش و پرورش لرستان، بخاطر مشارکت همه جانبه در برگزاری مانور تقدیر کرد .

گفتنی است این برنامه در سطح شهر خرم آباد در مدارس هنرستان دخترانه ناحیه یک و دبیرستان پسرانه حضرت رسول اکرم (ص) ناحیه دو خرم آباد انجام گرفته است .