به گزارش خبرگزاری برنا؛ حسن موحد مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه در این دیدار گفت: سازمان بسیج رسانه در نسشت با رسانه‌های انقلابی با مسئولان فضایی را ایجاد کرده است که فاصله بین اصحاب رسانه و مسئولان کاهش یابد.

photo_۲۰۱۹-

او افزود: بسیج رسانه در برگزاری نشست‌های مختلف با مدیران و اصحاب رسانه تلاش کرده است که مدیران را در دسترس رسانه‌های مختلف قرار دهد و همچنین مسئولان رسانه‌ها را متعلق به خود بدانند و در تعامل با خبرنگاران دستاوردهای سازمان و پیام انقلابی خود را انعکاس دهند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه گفت: بسیج رسانه می‌خواهد فاصله بین مسئولان و رسانه را کاهش دهد و رسانه‌ها پای کار باشند.

موحد ادامه داد:  سازمان بسیج رسانه یک سازمان اقشاری و جهادی است که هماهنگ کننده رسانه‌های مختلف است.

او افزود: اگر یک اتفاق کوچکی در کشورهایی که علیه استکبار هستند؛  بیفتد رسانه‌های حامی استکبار دست به عمیات سنگین روانی می‌زنند و اما اگر رخدادی ماهیت استکباری داشته باشد در برابر آن سکوت می‌کنند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه با اشاره به حمایت از شورای فرهنگ ایثار و شهادت که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه راه‌اندازی شده است، گفت: اقشار مختلف بسیج بر اساس ماهیت خود در شوراهای مختلف استان کرمانشاه حضور دارند و سازمان بسیج رسانه در این حوزه با بنیاد شهید تعامل خواهد داشت و همچنین برای حضور در این شورا استقبال کرده و اعلام آمادگی می‌کنیم تا نقش خویش را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهیم.

موحد ادامه داد: باراه اندازی اتاق خبر  رسانه های انقلابی را در یک فضای صمیمی گرد هم آورده تا بایکدیگر همفکری داشته باشند.

حجت‌الاسلام هادی عسگری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان کرمانشاه هم در ادامه این دیدار به تشریح برنامه‌های روز شهید پرداخت و گفت: سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در هفته قبل، گلباران مزار شهدا و ارائه ویزیت رایگان مردم توسط پایگاه‌های مختلف و تجلیل از 30 نخبه ایثارگر، تخفیف در حمل و نقل اتوبوسرانی از برنامه‌های این روز است و همچنین سپاه، ارتش و هلال‌احمر بر اساس ظرفیت خود ویزیت رایگان از مردم را انجام دهند.

او با بیان اینکه به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب ایلامی از 12 بهمن تا 22 بهمن به مدت چهل روز چهل دستگاه اجرایی روزانه از چهل خانواده شهید دیدار و تجلیل کرده‌اند، افزود: بسیج با گذر زمان نیز محبوب مردم است که نشان می‌دهند هنوز با راه و رسم بسیج فاصله نگرفته‌اند چرا که شجره طیبه و این از یک سخن طیب است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان کرمانشاه گفت: بنیاد شهیدو امور ایثار گران که در سال 58 به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد و در سال 83؛  22 اسفندماه بنام روز شهید نامگذاری شد و از همان ابتدای شکل‌گیری انقلاب اسلامی که دشمنان اذعان کردند انقلاب اسلامی نخواهد ماند و امروز ابن دشمنان نیستند و جمهوری اسلامی مانده است که ماندگاری انقلاب از برکت 25هزار خون شهدا، صبوری 600 هزار جانباز و خانواده شهدا است؛ چرا که این انقلاب برای خدا بوده است و کاری که برای خدا باشد ماندگار است.

حجت‌الاسلام عسگری  به تشکیل شورای فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و افزود: طبیعتاً وظیفه ما این است که  نگذاریم راه و رسم شهدا فراموش شود و در این راستا اقدام به تشکیل شورای فرهنگ ایثار و شهادت با حضور جمعی از مسئولان استان کرمانشاه کرده‌ایم که اعضای آن مشخص شده که هر سه ما یکبار تشکیل جلسه می‌دهد که این برنامه بسیار خوبی است.

او افزود: در برگزاری این شورا که با هدف خاصی و براساس برنامه ششم(ایثار و شهادت) و برگرفته از سیاست‌های مقام معظم رهبری می‌باشد، گرفته است و یکی از برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها که بر اساس سیاست مقام معظم رهبری و  توسعه برنامه ششم است برنامه خود را شروع می‌کنند و من احساس می‌کنم که این برنامه خوبی است و آنهایی که می‌خواهند در زمینه فرهنگ ایثار و شهادت کار کنند سرگردان نخواهند بود.