به گزارش خبرگزاری برنا؛صابر رحیمی مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: ورزشکاران استان کرمانشاه امسال در میادین جهانی 5 مدال طلا، 8 نقره و 3 برنز کسب کردند.

او افزود: در میادین آسیایی نیز ورزشکاران کرمانشاهی جمعاً با کسب 16 مدال شامل 10 مدال طلا، 2 نقره و 4 برنز برای استان کرمانشاه و کشور افتخار آفرینی کردند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه به کسب 24 مدال بین‌المللی توسط ورزشکاران استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: از این تعداد 13 مدال طلا، 6 مدال نقره و 5 مدال نیز برنز بوده است.

رحیمی ادامه داد: رشته‌های ورزشی؛ کشتی، جانبازان و معلولین، دو ومیدانی، کاراته، قایقرانی، شنا و کبدی رشت‌ های پر مدال کرمانشاه در سال 97 بوده است.

او به اعزام بیش از 220 ورزشکار از کرمانشاه به مسابقات کشوری اشاره کرد و افزود: خوشبختانه ورزشکاران ما در کسب مقام در مسابقات داخلی نیز خوش درخشیدند، به گونه‌ای که جمعا 468 مدال طلا، نقره و برنز را در رشته‌های مختلف کسب کرده‌اند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: همچنین در رشته‌های تیمی هم 20 مدال طلا، 19 نقره و 18 برنز را ورزشکاران رشته‌های گروهی برای استان کرمانشاه به ارمغان آوردند.

رحیمی در ادامه برگزاری رقابت‌های جهانی سنگنوردی بیستون، حضور درخشان ورزشکاران کرمانشاهی در مسابقات آسیایی و پارآسیایی جاکارتا 2018، برگزاری رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی، برگزاری اجلاس سالانه فدراسیون‌های ورزشی با حضور وزیر ورزش و جوانان در قصرشیرین و موفقیت تعدادی از رشته‌های ورزشی کرمانشاه در لیگ‌های برتر را از مهم‌ترین رویدادهای ورزش استان کرمانشاه در سال 97 برشمرد.