به گزارش برنا،ناصر عتباتی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل در بازدید از غرفه‌های عرضه میوه شب عید  افزود: تهمیدات لازم از هفته‌های گذشته با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی استان اعم از جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، تعاون روستایی و... انجام شده تا توزیع و تهیه میوه شب عید همشهریان به بهترین صورت و با کمترین اختلال انجام بگیرد.

وی بیان کرد: میوه شب عید مورد نیاز به اندازه کافی خریداری و در سردخانه‌ها نگهداری می‌شود که در همین حال پیش از این ۹۰۰ تن پرتقال و بیش از ۷۲۰ تن سیب مورد نیاز مصرف استان برای ایام عید خریداری شده و در برنامه‌های آینده نیز جهت تامین مقدار مورد نیاز پیش بینی لازم برای خرید بیشتر انجام شده است.

دادستان اردبیل اظهارداشت: دستورات لازم برای افزایش غرفه‌های عرضه میوه در برخی از نقاط پرجمعیت استان از جمله سلمان آباد، شهریار و ... صادر شده و اداره کل استاندارد نیز بر اساس اکیپ‌هایی که تدارک دیده اند غرفه‌های توزیع را از نظر استاندارد بررسی می‌کند.

عتباتی همچنین اعلام کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در کمیته‌های برنامه ریزی، میوه‌های ذخیره شده در سردخانه‌ها از ۲۵ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده در غرفه‌ها و مکان‌هایی که اعلام شده است، با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه می‌شود.