به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان ؛ قنبری روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه خدمات رسانی هیئت پزشکی ورزشی در سه حوزه پیشگیری ، درمان وتوان بخشی انجام می گیرد ، اظهار کرد: هیئت پزشکی ورزشی لرستان رشد همه جانبه ایی در همه ابعاد کاری خود داشته است.

او از رشد 25 درصدی  ورزشکاران سازمان یافته در استان در سال 97 خبرداد وافزود: میزان ورزشکاران ساماندهی شده استان  طی امسال  به تعداد  61هزار و182 نفر رسیده است.

قنبری تصریح کرد: رتبه بندی استانها هنوز انجام نشده است ولی ارزیابی ها نشان می دهد لرستان از لحاظ رتبه بندی  جزء پنج استان برتر کشور قرار دارد.

او با بیان اینکه اعزام نیروهای متخصص درمانی ،تکنیسین  پزشکی و... از جمله وظایف هیئت است،خاطر نشان کرد: 6 هزار و866 ساعت پوشش مسابقات ورزشی در سطح استان داشته ایم که با توجه به 5530 ساعت پوشش مسابقات در سال 96   این میزان رشد 25 درصدی را نشان می دهد.

قنبری  در بحث حوزه  آموزش  گفت: حوزه آموزش را در اولویت های کاری خود قرار داده ایم که در این راستا 32 دوره آموزشی برگزارکرده ایم  که این تعداد دوره آموزشی رشد 250 درصدی را نشان می دهد .

او اضافه کرد: به صورت ویژه برنامه های آموزشی ازجمله کلاس های آموزشی برای دانش آموزان را انجام خواهیم داد .

قنبری با بیان اینکه  با پدیده دوپینگ به صورت آموزشی برخورد می کنیم ،  تاکید کرد: در بحث مبارزه بامواد نیروزا ودوپینگ و مکمل های ورزشی غیر مجاز با فرهنگ سازی به آموزش وپرورش ورود خواهیم کرد.

او ادامه داد: همچنین برنامه های آموزشی  برجسته ایی  در دو شهر نور آباد و کوهدشت برگزار کردیم که نمود خوبی داشتند.

 رییس هیئت پزشکی لرستان بیان کرد: هیئت علمی  خوبی با حضور علاقه مندان به ورزش تشکیل داده ایم و سال آینده با هیئت علمی قوی تری خدمت رسانی خود را شروع خواهیم کرد.

قنبری از بررسی  300 مورد پرونده درمانی  در سال 97 خبرداد و گفت: 23 مصدوم داشته ایم که  آسیب دیدگی 19 نفر از آنان برطرف شده است وبه ورزش برگشته اند.

 او ادامه داد:درحوزه توانبخشی طی سال 97 نیز  تعداد 97 نفر ورزشکار تحت خدمات فیزیوترابی قرار گرفتند .

 قنبری با اشاره به تعداد جلسات صورت گرفته توسط این هیئت ، بیان کرد:  با 30 هیئت ورزشی ، آموزش وپرورش ، سپاه ، ارتش  وادارات ورزش وجوانان شهرستان ها  جلسات مختلف گرفته شده است همچنین در شهرستان های مختلف استان بیش از دو تا سه بار بازدید است.

او از ویزیت 370 ورزشکار برای شرکت در مسابقات ملی  قبل از شروع مسابقات خبرداد و افزود: 8 ایستگاه تندرستی به صورت رایگان وتوزیع مجلات و بروشور به جامعه ورزش  از دیگر اقدامات این هیئت بوده است.

قنبری یکی از برنامه های تحولی هیئت پزشکی ورزشی استان را صدور کارت آنلاین  معرفی کرد وگفت: در شش ماهه سال دوم بخشی از کارت ها به صورت آنلاین بوده ولی در سال 98 درهیچ جای کشور دیگر صدور کارت ها به صورت دستی انجام نمی گیرد و همه  آنلاین صادر خواهند شد.

 او از بازرسی 1404 باشگاه ورزشی در سال 97 خبرداد و یادآورشد: در 9 ماهه اول سال 97  تعداد 95 باشگاه مورد تشویق قرار گرفتند ، به 125 باشگاه تذکر داده شد و 65 باشگاه نیز برای برخورد به اداره ورزش وجوانان معرفی شدند .

 قنبری  گفت: سال 98  برای ورزشکاران ملی ، آسیایی ، جهانی و المپیکی فایل تشکیل خواهد شد وبه هیئت پزشکی  معرفی می شوند   تا برای ابعاد روانشناسی ، آمادگی روحی ، تغذیه و... آنان برنامه ریزی صورت گیرد.

رییس هیئت پزشکی ورزشی لرستان همچنین از ارائه لیست دارو های ممنوعه  وغیر مجاز به باشگاه های ورزشی خبرداد.

 

 

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: