به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ حشمت اله صیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری مراسم جشن شب نوروز در ورزشگاه 22 گولان سنندج خبر داد و گفت: این جشن نوروز 97 برای نخستین بار در ورزشگاه 22 گولان برگزار شد و یکی از ماندگارترین مراسم‌های فرهنگی بود که با مشارکت شهروندان این جشن مردمی بازتاب فراوانی و لحظات و خاطرات خوشی را برای شهروندان رقم زد .

وی افزود: برگزاری چنین رویدادهای فرهنگی در مناسبت‌ها و جشن‌های خاص می‌تواند در ارتقاء روحیه و شادابی شهروندان و همچنین در مشارکت و تعامل شهروندان با این نهاد مردمی تاثیر گذار باشد.

شهردار سنندج عنوان کرد: از ابتدای سال 97 این شهرداری رایزنی‌های فراوانی برای ثبت سنندج در شبکه شهرهای خلاق یونسکو انجام داده است که برگزاری این مراسم ها می‌تواند جهت ثبت این رویداد مهم فرهنگی در یونسکو کمک کنند.

وی اعلام کرد: از ابتدای اسفند ماه سالجاری برنامه ریزی‌های لازم جهت برگزاری جشن متفاوت تر و جذاب تر از نوروز 97 صورت گرفته است.

صیدی از برگزاری جشن شب نوروز در ورزشگاه 22 گولان سنندج خبر داد و گفت: این مراسم روز چهارشنبه 29 اسفند ماه از ساعت 15 الی 19 برگزار می‌شود .

شهردار سنندج ادامه داد: این جشن با محوریت موسیقی محلی برگزار می‌شود و در این راستا از پتانسیل هنرمندان بومی استفاده خواهد شد .

وی اعلام کرد: مراسم شب نوروز در ورزشگاه 22 گولان با اجرای دف نوازی، موسیقی کلاسیک، موسیقی سنتی، اجرای همزمان پنج گروه 20 نفره هه لپرکی، سخنرانی دکتر اسعد اردلان در خصوص سنت‌های نوروز، اجرای موسیقی تلفیقی ( دیوان ،دف وتنبور)، مراسم سوارانه، روشن کردن آتش توسط 300 دانش آموز و اجرای سرود نوروزانه، موسیقی محلی و در پایان هم نورافشانی برگزار می‌شود.

صیدی عنوان کرد: تعداد زیادی از مسئولان کشوری و همچنین نمایندگان یونسکو جهت شرکت در مراسم جشن شب نوروز دعوت شده‌اند.

شهردار سنندج ضمن دعوت از تمامی شهروندان جهت حضور بانشاط در مراسم شب نوروز از تمامی شرکت کنندگان در این جشن مردمی خواست همانند جشن نوروز 97 با تعامل و مشارکت همه جانبه در برپاپی جشن ماندگار و مردمی این شهرداری را یاری کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: