به گزارش خبرگزاری برنا؛ مرادعلی تاتار فرماندار شهرستان قصرشیرین در آیین تودیع و معارفه رئیس جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت: شهرستان قصرشیرین با داشتن دو مرز رسمی و بین‌المللی، بزرگ‌ترین قطب صادرات کالاهای غیرنفتی کشور است.

 او افزود: شهرستان قصرشیرین با وجود سامانه آبیاری گرمسیری و همچنین منابع آبی و سدهای منطقه، می‌تواند منشأ رونق اقتصادی و تولید انواع محصولات کشاورزی باشد.

فرماندار شهرستان قصرشیرین گفت: کار در حوزه جهاد کشاورزی بسیار گسترده است و از نظر کشاورزی نیز بسیاری از محصولات شهرستان قصرشیرین برند است که نیاز دارد در این مورد برای توسعه آن تلاش کنیم.

تاتار ادامه داد: مدیریت‌ها در این شهرستان باید جهادی باشد زیرا این شهر مرزی مطهر به خون شهداست و شهیدان نظاره‌گر اعمال ما هستند.

او افزود: کشاورزی شهرستان قصرشیرین ازجمله ظرفیت‌های مثبت است که با بهره‌برداری از آب سدها و تغذیه شبکه‌های زیردست، هشت هزار و 500 هکتار از اراضی این شهرستان آبی خواهد شد.

فرماندار شهرستان قصرشیرین گفت: اشتغال پایدار برای مرزنشینان، رونق بخش کشاورزی، افزایش تولید از مزایای توسعه بخش کشاورزی است.

تاتار افزود: قصرشیرین در غرب کرمانشاه با 27 هزار تن جمعیت، 30هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که بخش عمده آن اراضی دیم است.

 گفتنی است که در پایان از زحمات مراد محمودیان‌فر رئیس سابق جهاد کشاورزی قصرشیرین تجلیل و اردشیر نورمحمدی به عنوان ردیس جدید جهاد این شهرستان معرفی شد.