به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، رسول جلیلی با اعلام این خبر افزود: بیشترین میزان خسارت وارده  در بخش کشاورزی بر اثر بارندگی های اخیر، از سطح شهرستان‌های میاندوآب، پیرانشهر، بوکان و سردشت گزارش شده است و شهرستانهای تکاب ،ارومیه ، شاهین دژ، مهاباد، نقده واشنویه نیز به ترتیب در سطح کمتری از جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها دچار خسارت شدند.

جلیلی تصریح کرد: طبق ارزیابی های انجام شده،  ارزش ریالی خسارت وارد شده ۴۳۲ میلیارد و ۵۰۴ میلیون ریال بوده که ۳۶۷ میلیارد و ۵۹۲ میلیون ریال آن مربوط به اراضی زراعی و باغی ، ۵۸ میلیارد و ۸۲ میلیون ریال در بخش تاسیسات و امور زیر بنایی کشاورزی و ۶ هزار و ۸۳۰ میلیون ریال نیز در بخش دام و طیور و آبزیان گزارش شده است .

وی خاطر نشان کرد : هماهنگی های لازم مبنی بر تشکیل اکیب های تعیین خسارت در بخشهای سیل زده استان انجام شده است و تیم‌های تعیین خسارت با هماهنگی فرمانداری‌ها و صندوق بیمه کشاورزی استان جمع بندی نهایی میزان خسارت را در روزهای اینده متعاقبا اعلام می‌کنند و پیش بینی می کنیم این میزان سطح خسارت افزایش یابد.

لازم به ذکر است که در سال گذشته نزدیک به هزار میلیارد تومان ناشی از حوادث غیر مترقبه اعم از سیل ، سرمازدگی، تگرگ ، خشکسالی و ... خسارت وارد شد.