به گزارش خبرگزاری برنا؛ روزهای سه‌شنبه هر هفته در مازندران روز ملاقات عمومی مردم با مدیران است. این برنامه از صبح آغاز می‌شود و تا پایان ساعت کاری ادامه می‌یابد.

احمد حسین‌زادگان که پیش از این چندین بار از مناطق سیل‌زده تلارپشت، رکنی‌کلا، برج خیل، ملاکلا و نجارکلای شهرستان سیمرغ بازدید میدانی داشت، امروز نشستی را با خانواده‌های سیل‌زده برای رفع گره‌های کور خدمات رسانی برگزار کرد.

نماینده عالی دولت در مازندران در این نشست از مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها خواست در بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده و پرداخت تسهیلات شتاب کنند.

حسین زادگان گفت: در شرایط فعلی تمام خدمات اولیه مورد نیاز سیل‌زدگان شامل آب، برق، تلفن و راه‌های اصلی برقرار است و مشکلی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: کار مرمت واحدهای مسکونی خسارت دیده در شهرها و روستاهای سیل‌زده با پرداخت تسهیلات مرمت و کمک‌های بلاعوض شروع و علاوه بر آن مصالح ساختمانی از جمله سیمان نیز حدود 800 تن به صورت رایگان در بین سیل‌زدگان برای مرمت و ساخت توزیع شد.

استاندار مازندران گفت: خدمات رسانی به سیل‌زدگان تا پایان کار مرمت و نوسازی ادامه خواهد داشت و دولتمردان تا آخر پای کار خواهند ایستاد.

براساس آخرین گزارش، تاکنون بانک سپه مازندران که مسئولیت پرداخت کمک‌های بلاعوض به سیل‌زدگان را برعهده دارد به حدود یک‌هزار و 400 خانوار سیل‌زده کمک بلاعوض پرداخت کرد.

مدیر امور شعب بانک سپه مازندران گفت: تاکنون یک هزار و 400 خانوار سیلزده در این استان با معرفی بنیاد مسکن کمک‌های بلاعوض را دریافت کرده‌اند.

مظاهر ابراهیمی در جلسه ملاقات عمومی در منطقه سیلزده سیمرغ میانگین پرداخت این کمک‌های را بین 20 تا 50 میلیون ریال اعلام کرد.

به گفته وی 600 خانوار سیل‌زده که کمک‌های بلاعوض را دریافت کردند از شهرستان سیمرغ هستند.

گفتنی است براثر سیل در مازندران افزون بر 6 هزار و 501 واحد مسکونی خسارت دید که 800 واحد از این تعداد به طور کامل تخریب شدند.