به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، با اجرای طرح پویش بهار مهربانی در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی اولین محموله هدایای اعضای کتابخانه های عمومی با دو کتابخانه سیار استان به مناطق سیل زده استان گلستان ارسال شد.
مراسم بدرقه کاروان بهار مهربانی کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به همراه دو کتابخانه سیار نور رحمت تایباد و کتابخانه سیار سردار شهید ابوالفضل روشنک مشهد مقدس با حضور حجت الاسلام علی اکبر سبزیان؛مدیرکل کتابخانه های عمومی و حجت علی شایان فر مدیرکل مدیریت بحران استانداری از محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به بارندگی های بهار سال جاری که در چند استان کشور منجر به بروز سیل و خسارت به مردم شد گفت: از ابتدای شروع سیل و مشکلاتی که برای مردم بوجود آمد تمامی ارگانها و نهاد ها و مردم کشور سعی در کمک رسانی و همراهی با مردم خسارت دیده داشتند.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد:نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در همین راستا با اجرای پویش بهار مهربانی با همکاری اعضای کتابخانه های عمومی اقدام به جمع آوری کتاب  و اسباب بازی اهدایی مردم کرد.

وی ادامه داد: با همکاری کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و کمک خیران و نیک اندیشان کتابدوست استان  و همچنین از محل اهدای یک یا چند روز حقوق کارکنان اداره کل و کتابخانه های عمومی استان، اولین محموله از اقلام اهدایی در قالب 6000هزارنسخه کتاب، 1000قلم انواع اسباب بازی و لوازم التحریر، 600پک غذایی و مقادیری کوله پشتی و اقلام بهداشتی آماده ارسال به مناطق سیل زده استان گلستان شد.

حجت الاسلام سبزیان از اعزام دو کتابخانه سیار استان به مناطق سیل زده  خبر داد و یادآور شد: کتابخانه های سیار نور رحمت تایباد و سیار سردار شهید ابوالفضل روشنک مشهد مقدس نیز با همراهی 4تن از کتابداران استان در مناطق سیل زده مستقر و با برگزاری برنامه های فرهنگی سعی بر کاستن از آلام مردم و ایجاد روحیه نشاط و امید در کودکان خواهند داشت.