به گزارش برنا از اراک ، عابد حقدادی افزود: برگزاری نشست های هم اندیشی و دیدار جوانان با نماینده ولی فقیه، استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برپایی پایگاه های مشاوره رایگان و کارگاه های آموزشی ازدواج، برگزاری اردوهای گردشگری و مسابقات فرهنگی و ورزشی از مهمترین برنامه هایی است که در این مدت برگزار می شود.

وی ادامه داد: تجلیل از جوانان نخبه استان مرکزی در رشته مختلف، برپایی پایگاه های جمع آوری کمک های غیر نقدی به نفع مردم سیل زده استان های لرستان و خوزستان، برگزاری کارگاه های داستان نویسی، برپایی شب شعر جوان و اردوی بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب از دیگر برنامه های هفته جوان استان مرکزی است. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی بیان کرد: دیدار با خانواده های معظم شهدا، غبار روبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا، ارائه خدمات رایگان موزه های استان در روز تولید حضرت علی اکبر(ع)، برپایی همایش های پیاده روی خانوادگی، جشن گلریزان به نفع مردم سیل زده استان های خوزستان و لرستان از دیگر برنامه این اداره کل در هفته جوان است. 

حقدادی بیان کرد: امسال با توجه به رویداد ناخوشایند سیل که چند استان کشور را در برگرفته بنا به دستور وزیر ورزش و جوانان تمام برنامه های هفته جوان در سراسر کشور به نفع سیل زدگان و آسیب دیدگان این حادثه طبیعی برگزار خواهد شد.

وی در خصوص اقدامات اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در مناطق سیل زده لرستان و خوزستان نیز گفت: تا کنون پنج محموله کمک های غیر نقدی که از میادین ورزشی استان جمع آوری شده به لرستان و خوزستان ارسال شده و یک محوله نیز امروز یا فردا ارسال می شود. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی یادآوری کرد: علاوه بر جمع آوری و ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی به مناطق سیل زده کشورمان، 10 دستگاه خودرو آفرود از این استان به نقاط سیل زده در لرستان اعزام شد.

حقدادی ادامه داد: خودروهای آفرود و 2 دیفرانسیل با هدف امداد رسانی و ارسال کمک های غیر نقدی مردم استان مرکزی به لرستان اعزام شدند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برخی از شهرستان ها و روستاهای استان لرستان در مناطق کوهستانی واقع شده اند، وجود خودروهای آفرود می تواند نقش مهمی در تسریع روند خدمت رسانی به هموطنان سیل زده داشته باشند.