به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛کاکاوند امروز در جمع خبرنگاران ،اظهار کرد: در سیل اخیر لرستان ۷۹۶ روستا با مشکل جدی همراه بود که با تلاش شبانه روزی نیروهای این شرکت و همکاری بین بخشی شرکت های آب و فاضلاب کشور، مشکل تامین آب شرب این روستاها  در کمترین زمان ممکن رفع شد.

اوافزود: نیروهای شرکت آبفار لرستان پس از سیل اخیر در کوتاهترین زمان ممکن با استفاده از همهانمکانات و تجهیزات توانستند مشکل آب شرب روستاها را رفع کنند و تنها در ۳ روستای شهرستانهای پلدختر و دلفان با مشکل مواجه بودیم که مشکل این روستاها نیز رفع شد.

کاکاوند تصریح  کرد: در سیل بهار امسال ۳۰۸.۵ کیلومتر خط انتقال و ۱۱۶ ایستگاه در استان آسیب جدی دیده که از این تعداد ۲۳۰ کیلومتر خط انتقال و ۸۶ ایستگاه مربوط به سیل اخیر بوده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: شرکت آبفار لرستان با بکارگیری ۳۷ اکیپ عملیاتی و آبرسانی با ۳۰ تانکر سیار توانسته است ضمن وصل کردن آب این روستاها، نیازهای ضروری روستا نشینان را در خصوص آب رسانی تامین کنند.

کاکاوند بیان کرد: علاوه بر این مهم تاکنون بیش از ۶۰ کامیون آب بسته بندی به روستاها و مناطق سیل زده ارسال شده است.

به گفته او در این مدت به دلیل برخی مشکلات راه دسترسی و عدم وجود برق در روستاها از ۷ دستگاه دیزل ژنراتور نیز استفاده شده است.